Třinec: Kino Kosmos trhalo v loňském roce rekordy

25. 1. 2020 6:32

Loňský rok kino Kosmos překonalo všechny své rekordy, ať už šlo o návštěvnost, tržby i počty představení. Během roku 2019 přišlo na 925 pořadů kina téměř přesně 80 000 diváků - tedy více, než celé dva Třince!

Třinec: Kino Kosmos trhalo v loňském roce rekordy
Foto: archív autora
Popisek: Třinec
reklama

To u návštěvnosti představuje 31%ní meziroční nárůst a 19 000 diváků navíc oproti předchozímu roku.

Třinecké kino bodovalo ovšem také na celostátní úrovni. V konkurenci sledovaných 126 jednosálových kin v žebříčku návštěvnosti obsadilo v rámci celé ČR (a to včetně Prahy a Brna) krásné 11. místo. Ještě lepšího republikového výsledku - 8. místa - pak dosáhlo dle průměrného počtu diváků na jedno představení.

Excelovalo také třinecké Letní kino. Mezi letními kiny v rámci ČR zaujalo úctyhodné 6. místo, a to dle průměrného počtu diváků na jedno představení. Návštěvníků, kteří si vloni přišli v Třinci vychutnat projekce pod noční oblohou, bylo více než 2000.

„Rok 2019 byl pro naše kino rekordně úspěšný. Výsledky, jichž jsme dosáhli, jsou odměnou za práci a snahu, kterou jsme vynaložili na to, aby se u nás diváci cítili co nejlépe,“ uvedla ředitelka kina Regina Szpyrcová. „Těší nás, že si lidé opět našli cestu do kina a doufáme, že tento trend bude pokračovat i v letošním roce. Samozřejmě tomu vyjdeme vstříc formou atraktivních filmů i netradičními projekcemi a pořady, ale třeba i postupnou rekonstrukcí interiéru,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zábřeh: Nové parkoviště řeší stání pro auta i vsakování vody

21:10 Zábřeh: Nové parkoviště řeší stání pro auta i vsakování vody

Zábřežské přednádraží získalo na konci minulého roku novou podobu. U vlakového a autobusového nádraž…