Třinec: Popeláři posilují svozy odpadů z hřbitovů

30.10.2021 12:50 | Tisková zpráva

Před Svátkem všech svatých a Památkou zesnulých se hřbitovy stávají frekventovaným místem. Lidé uklízí hroby, mění ozdoby a plní se nádoby na opad. Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházejícím dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí až do 5. listopadu.

Třinec: Popeláři posilují svozy odpadů z hřbitovů
Foto: archív autora
Popisek: Třinec

„Z centrálního třineckého komunálního hřbitova v tomto období svážíme odpady z areálu a z prostranství před ním minimálně dvakrát týdně. V případě pohřebišť v okrajových částech Třince zajišťujeme podle potřeby svoz navíc oproti klasickému režimu. Jedná se například o hřbitovy v Tyře, Gutech, Oldřichovicích, Podlesí, Neborech, Kojkovicích a dalších částech města, kde je svoz prováděn klasicky jednou za 14 dní,“ uvedl vedoucí komunálních služeb společnosti Smolo CZ Tomáš Ondraszek.

Pracovníci skupiny Smolo pružně reagují na objednávky i jiných samospráv nebo správců hřbitovů v regionu. V případě potřeby popeláři provedou operativně na pokyn úřadu i mimořádné svozy.

„Naší snahou je i v těchto dnech, kdy je návštěvnost hřbitovů skutečně vysoká, zajistit návštěvníkům estetické a důstojné prostředí pro vyjádření úcty zemřelým. Abychom po celou dobu společně udrželi na hřbitově pořádek a čistotu připomínáme, že na objemnější odpad, jako jsou věnce, kytice apod. jsou na hřbitově a před ním přistaveny velké nádoby. Odpadkové koše a popelnice jsou určené k odložení drobného odpadu. V tomto ohledu děkujeme za pochopení,“ doplnil Ondraszek.

Každým rokem třinečtí popeláři odvezou jen hřbitovů v regionu desítky tun různých odpadů. Celkově má SMOLO CZ na třineckých hřbitovech k dispozici různé typy odpadových nádob o celkovém objemu přes 34 tisíc litrů. V případě započítání i dalších obcí je to objem skoro sto tisíc litrů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…