Třinec: Popelářský vůz není vybaven na úklid prostranství

01.03.2021 15:47

S jarním úklidem začala poslední únorový týden odpadová společnost Smolo. Jen na třineckém sídlišti Sosna a z části ulice Jablunkovské zametli, sesbírali a odvezli zhruba půl tuny nepořádku z více než 25 stanovišť pro nádoby na odpad.

Třinec: Popelářský vůz není vybaven na úklid prostranství
Foto: wikipedia
Popisek: Třinec

Očista ploch v dalších lokalitách bude pokračovat v průběhu celého března. O úklidu budeme s předstihem informovat. „Aby mohli zamést vše a důkladně, naši pracovníci zvedají hydraulickou rukou velké nádoby na separovaný odpad a přemisťují manuálně i černé kontejnery na kolečkách. Jen během soboty odvezli plné nákladní auto nepořádku. Kromě drobného smetí, které rovnou sypali z lopaty do černých 1100 l kontejnerů, papírků, nedopalků a rozbitého skla, odvezli také sportovní náčiní, kočárky, plno kartonových krabic, peřiny a další věci, které na zem k popelnicím nepatří,“ uvedl vedoucí komunálních služeb společnosti SMOLO CZ Tomáš Ondraszek.

Jen na území Třince jsou stovky stanovišť, většinou vybavené třemi nádobami na separovaný a černými na směsný komunální odpad. Na některých stanovištích jsou i kontejnery na bioodpad, ale také jedlé tuky, vyřazené elektro nebo oblečení.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 15043 lidí

„Všude platí, že popelářský vůz není vybaven na úklid prostranství a svozová firma je povinna uklidit odpad, který se ji případně vysype při manipulací s nádobami. Lidé však nechají odpadky, které jim vypadnou cestou k popelnici, nepotřebné věci odkládají přímo na chodník nebo k nádobám, i když nejsou plné. Minulý týden řidič svážel vytříděný papír. Cestou zpět už byly prázdné nádoby téměř ukryty pod hromadou krabic. Lidem se je nechce rozložit a dát do modrého kontejneru. Přitom pokud lepenka a papír zmoknou, tak už se nedají recyklovat a musí se posbírat do komunálního odpadu,“ doplnil Ondraszek s tím, že ne vždy jde nádoby vyprázdnit, protože na sídlištích jsou stanoviště mnohdy blokována odstavenými auty nebo těžká technika mezi auty vůbec neprojede.

Na území Třince je více než 650 tzv. zvonů na separovaný odpad, dále pře 410 tzv. bobrů na směsný komunální odpad, dále téměř 700 kusů padesátilitrových košů, přes 4 500 menších popelnic u rodinných domků.

Jak dlouho pořádek v centru na stanovištích vydrží, bude záležet i na občanech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svitavy: Qanto v místě bývalého Lidlu nebude

18:35 Svitavy: Qanto v místě bývalého Lidlu nebude

Omlouváme se za podání mylné informace o využití budovy bývalého Lidlu v ulici Kapitána Jaroše. Ačko…