„Stejně jako o Vánocích vyšleme do ulic více posádek a techniky, posílíme svozy komunálního a tříděného odpadu, především pak skla. Hned po Vánocích je nejvíce papíru, po Silvestru je to naopak období skleněných obalů. První dny nového roku jsou, stejně jako povánoční dny, vždy ve znamení dvojnásobku odpadů z domácností,“ uvedl jednatel společnosti SMOLO CZ Tomáš Ondraszek.
Doplnil, že po silvestrovských oslavách je i více odpadů kolem stanovišť, které jsou zvlášť na sídlištích posety obaly ze zábavné pyrotechniky. Jen loni během novoročního svozu uklidili popeláři z třineckých stanovišť kontejnerů stovky kilogramů obalů z ohňostrojů a petard.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV