Uherské Hradiště: Dobrovolní hasiči dostali od města nové auto

07.12.2023 13:33 | Tisková zpráva

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Uherské Hradiště si 6. prosince převzala před uherskohradišťskou radnicí nový dopravní automobil. Ford Transit, který nahradil takřka 20 let starý, nabídne hasičům mnohem vyšší komfort i více míst k sezení a přispěje k vyšší akceschopnosti jednotky.

Uherské Hradiště: Dobrovolní hasiči dostali od města nové auto
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště

Transit, za který radnice zaplatila více než 1,2 milionu korun, má barevné provedení podle vyhlášky o technických podmínkách požární techniky, je vybavený výstražným světelným zařízením schváleného typu, včetně výstražného zvukového zařízení s funkcí megafonu a také tažným zařízením. Automobil má 9 míst k sezení a prostor pro uložení materiálu.

Původní, skoro 20 let starý vůz, který hasiči z JSDH Uherské Hradiště používali dosud, už měl svá nejlepší léta za sebou. Z hlediska technického stavu již neodpovídal stávajícím požadavkům na technické vybavení pro efektivní výkon požární ochrany.

„Mám radost, že můžeme jednotce z Uherského Hradiště předat nový vůz v roce, kdy slaví výročí 150 let od založení hasičského sboru městě. Staré auto bylo takřka na hranici životnosti, mělo najeto skoro 200 tisíc kilometrů a v posledních letech se stále zvyšovaly náklady na jeho opravy a údržbu. Nový automobil zvýší schopnost jednotky rychle a efektivně reagovat na různé typy událostí," popsal starosta města Stanislav Blaha. Naposledy dostali nový dopravní automobil od radnice dobrovolní hasiči z Vések, a to před rokem. Také v tomto případě šlo o nahrazení staršího dopravního automobilu novým.

Město Uherské Hradiště na základě požárního zákona aktuálně zřizuje 5 jednotek sboru dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky). Ty zasahují na území města zejména při mimořádných událostech, například při odstraňování následků živelních pohrom, a dále také při požárech budov nebo polního porostu. Členové jednotek, zřízených městem, se také aktivně podílejí na přípravě mládeže, organizaci společenských akcí v jednotlivých městských částech nebo při úklidu veřejných prostor v rámci celorepublikových akcí.

Jednotky sboru dobrovolných hasičů dovybavuje město průběžně podle svých možností, hasiči podle potřeby dostávají novou techniku či vybavení, jako jsou čerpadla, vysílačky nebo zásahové oděvy.

"Každé předání nové techniky nebo vybavení jednotek považuji za důležitý krok ve vzájemné spolupráci a k zajišťování vyšší bezpečnosti našeho města. Dobrovolní hasiči nám často, a někdy i zásadním způsobem, pomáhají při nejrůznějších událostech. Nikdy  jsem od nich neslyšel, že něco nejde. Velmi si jejich práce vážím," uzavřel starosta Stanislav Blaha. 

reklama

autor: PV

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Čtenáři mají k dispozici novinku v podobě knihoboxu

19:06 Litoměřice: Čtenáři mají k dispozici novinku v podobě knihoboxu

Novou službu v podobě výdejového a návratového knihoboxu nabízí od dnešního dne svým čtenářům Knihov…