Uherské Hradiště: Jarošov čekají dvě velké opravy

4. 8. 2018 14:48

Ulici Před Branou v Jarošově chybí splašková kanalizace, chodník mezi dvěma sídlišti je zase rozbitý. Obojí se uherskohradišťská radnice rozhodla změnit.

Uherské Hradiště: Jarošov čekají dvě velké opravy
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště

Ještě letos na podzim se chodci na trase spojující sídliště Louky a Markov v Jarošově se dočkají podstatné změny komfortu. Místní chodník se totiž v dnešní době nachází již v nevyhovujícím technickém stavu, proto se vedení města rozhodlo jej opravit. Betonová dlažba, která nyní celý úsek pokrývá, bude rozebrána, včetně vytrhání obrub a odtěžení nevyhovujícího podloží. Potom budou osazeny nové obruby s jednotnou šířkou chodníku 1,8 metru. Následně dojde k uložení nových konstrukčních vrstev a nakonec bude celý chodník zadlážděn zámkovou dlažbou. Oprava chodníku bude stát takřka půl druhého milionu korun.

Se začátkem školního roku vypuknou stavební práce také v ulici Před Branou, kde dojde k celkové rekonstrukci komunikace. Tomu bude předcházet vybudování stoky nové splaškové kanalizace v ulici Před Branou a Za Humny a její přepojení na stávající kanalizační stoku. Současně bude řešena i rekonstrukce souběžné dešťové kanalizace v délce 184 metrů a přeložení potrubí vodovodního přivaděče. „U komunikace v ulici Před Branou docházelo k pronikání nedostatečně vyčištěných splaškových vod ze septiků do kanalizace. Takto znečištěná voda poté odtékala do tamního potoka. Koryto potoka jsme letos nechali důkladně vyčistit a upravit jeho břehy, ale až vybudováním stoky by se měl jeho stav definitivně zlepšit,“ vyjádřil se starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Akce bude stát skoro 12 milionů korun, nicméně splašková kanalizace bude následně převedena do majetku Slováckých vodáren a kanalizací. Po dobu stavebních prací bude v ulici Před Branou nutné omezit či úplně přerušit provoz, proto prosíme místní obyvatele o trpělivost a pochopení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Zprovoznění dopravního terminálu

7:35 Prostějov: Zprovoznění dopravního terminálu

Dnem 19. 12. 2019 bude pro autobusovou dopravu zprovozněn dopravní a přestupní terminál Floriánské …