Uherský Brod: V ulici U Žlebu probíhá rekonstrukce domu pro sociální bydlení

20.01.2020 13:13

Začátkem září 2019 byla zahájena kompletní rekonstrukce domu č. p. 1066 v ulici U Žlebu. Budova, která v posledních letech sloužila jako dům s pečovatelskou službou, bude nově sloužit pro osoby v bytové nouzi. Smyslem rekonstrukce budovy je vytvoření nájemního sociálního bydlení. V přízemí bude zachován provoz sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi (SASRD).

Uherský Brod: V ulici U Žlebu probíhá rekonstrukce domu pro sociální bydlení
Foto: ub.cz
Popisek: Uherský Brod
reklama

V budově díky rozsáhlé investiční akci vznikne 9 sociálních bytů různé velikosti a dispozice, z toho jeden byt bude zcela bezbariérový. Plán na vytvoření dostupného bydlení pro osoby s nízkými příjmy vychází z Programu rozvoje města Uherský Brod na období 2015–2021. Cílovou skupinou jsou osoby, které v důsledku nepříznivé životní situace nemají přístup k bydlení a jsou schopné plnit povinnosti vyplývající z nájemního vztahu. Podmínkou přidělení sociálního bytu bude aktivní spolupráce se sociálním pracovníkem. Cílem spolupráce klienta a sociálního pracovníka bude přechod klienta do běžného nájemního bytu s dodržováním povinností plynoucích z nájemní smlouvy.

V rámci realizace akce bude budova nově doplněna o výtah, dojde ke kompletní výměně vnitřních instalací, opravě povrchů, odvlhčení objektu a úpravě okolního prostranství. Budou provedena energeticky úsporná opatření spočívající v zateplení fasády budovy, výměně oken a dveří, zateplení stropu a stěny k půdě a zateplení střechy objektu, dojde také k výměně zdroje tepla a úpravám systému měření a regulace.

Realizace projektu je podpořena Evropskou unií z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), energeticky úsporná opatření jsou spolufinancována Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Dokončení stavebních úprav je plánováno na červenec 2020, uvedení do provozu se předpokládá na podzim 2020. Celkové náklady rekonstrukce činí 28,3 mil. Kč (z toho dotace z IROP kryje 15,2 mil. Kč a dotace z OPŽP 2,6 mil. Kč).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Slova uznání nejen za výkony v lavici

6:32 Sokolov: Slova uznání nejen za výkony v lavici

Dva žáci sokolovských základních škol převzali ocenění za své mimoškolní aktivity os starostky Renat…