Unikátní rallye elektromobilů projede dnes Brnem

24.05.2016 9:17 | Zprávy

Od Ukrajiny, přes Německo, Českou republiku či Švýcarsko až po Monako. Přes celkem deset zemí projede na přelomu května a června unikátní rallye elektromobilů. Jednou ze zastávek aut poháněných elektřinou bude právě i Brno, a to v úterý 24. května.

Unikátní rallye elektromobilů projede dnes Brnem
Foto: automotodrom.cz
Popisek: Automotodrom Brno

Elektromaraton, který křižuje Evropu od východu na západ, ze Lvova na Ukrajině do Monte Carla v Monaku, bude trvat 13 dní a od 22. května do 3. června projede přes deset zemí a mnoho evropských měst. Jedním z nich bude i Brno.

„Elektromobily by do Brna měly dorazit 24. května v pozdějších odpoledních hodinách, posádky přespí v Brně a ráno vyrazí na další etapu,“ uvedla Lydie Zukalová z odboru zahraničních vztahů brněnského magistrátu. Dojezd i odjezd etapy bude na náměstí Svobody. Zájemci tak mohou auta na elektřinu vidět přímo v centru města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vánoce v Bohumíně budou zářit víc než kdy dřív

7:14 Vánoce v Bohumíně budou zářit víc než kdy dřív

Bohumín letos ve spolupráci s Nadací ČEZ investoval do nové výzdoby statisíce a slibuje světelnou na…