Ústí nad Labem: Panoramatické fotky na Větruši usnadní orientaci

16.06.2021 18:35

Není náhoda, že výletní zámeček Větruše je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Ústí nad Labem. Důvodů je k tomu hned několik. Prvním z nich je skutečnost, že se jedná o skvělý výchozí bod pro výlety do okolí.

Ústí nad Labem: Panoramatické fotky na Větruši usnadní orientaci
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Začínají zde hned dvě naučné stezky - Větruše-Vrkoč, vedoucí k Vaňovskému vodopádu a na vyhlídku Vrkoč, a Větruše popraviště-Ústecké podzemí, která seznamuje s historií bombardování z období 17. a 19. dubna 1945. Od Větruše se ale turisté mohou vydat i k pomníku Přemysla Oráče do Stadic a ti nejzdatnější až na vrchol nejvyšší hory Českého středohoří, Milešovku.

Druhým důvodem, proč vyjet lanovkou na Větruši, je návštěva volnočasového areálu se zrcadlovým či přírodním bludištěm, dětským hřištěm a tenisovými kurty.

V neposlední řadě ale láká k návštěvě třicet metrů vysoká věž, která slouží jako rozhledna. Z věže je překrásný výhled nejen na město Ústí nad Labem, ale hlavně na Labské údolí a přilehlou část Českého středohoří a Krušných hor.

Pro lepší orientaci instalovalo dnes oddělení cestovního ruchu ve věži zbrusu nové panoramatické fotografie s označením zajímavých míst. Pojmenovány jsou nejen vrcholy hor, ale také jednotlivé městské čtvrti. Věž je otevřena celoročně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Město otevřelo druhé kolo finanční pomoci z veřejných sbírek

10:31 Hodonín: Město otevřelo druhé kolo finanční pomoci z veřejných sbírek

Druhým kolem pokračuje poskytování finanční pomoci města Hodonína svým občanům z prostředků z veřejn…