Ústí nad Labem: Večerní vlak do Prahy není v novém jízdním řádu

13. 6. 2018 18:22

Návrh nového jízdního řádu pro období od 9. prosince 2018 do 14. prosince 2019 zveřejnila Správa železniční dopravní cesty. Opět v něm chybí večerní vlak z Ústí nad Labem do Prahy.

Ústí nad Labem: Večerní vlak do Prahy není v novém jízdním řádu
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

SŽDC informuje, že návrh byl vydán pro účel jeho projednání s Ministerstvem dopravy, krajskými úřady a dopravci. K návrhu je možné uplatnit připomínky. „Určitě se připojíme. Už dříve jsme požadovali obnovení tohoto vlaku, který po desáté večer využívali obyvatelé i návštěvníci města k cestám do Prahy. Po jeho zrušení jsme dostali řadu stížností. Na můj dopis mi ministr dopravy Dan Ťok odpověděl, že má jiné priority. Cestující mohou napsat svůj požadavek na zavedení tohoto vlaku přímo ministrovi, aby si uvědomil, že prioritou jsou zejména občané,“ uvedla primátorka Věra Nechybová.

Na zrušený vlak si mimo jiné stěžoval rektor Univerzity J. E. Purkyně Martin Balej nebo ředitel Činoherního studia Jiří Trnka. Studentům, hercům i návštěvníkům divadla komplikuje zrušený vlak večerní cestování.

Podle informace SŽDC lze připomínky a podněty k návrhu jízdního řádu uplatnit u jednotlivých dopravců, v tomto případě jsou to České dráhy. K vlakům dálkové dopravy lze připomínky a podněty uplatnit také u Ministerstva dopravy ČR a k vlakům regionálním (Sp, Os) lze připomínky a podněty uplatnit také u územně příslušného krajského úřadu.

Vlak z Berlína do Vídně přes Prahu dříve odjížděl z Ústí nad Labem po desáté hodině večer. Německý dopravce ho ale nyní vede po německém území. České dráhy ho nahradily spojem, který jezdí pouze v neděli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav má novou vyhlášku, zpřísňuje pravidla dodržování pořádku

15:45 Mladá Boleslav má novou vyhlášku, zpřísňuje pravidla dodržování pořádku

Rada města na svém pondělním jednání projednala novou obecně závaznou vyhlášku o dodržování pořádku …