Ústí nad Labem: Zadání nového územního plánu bylo schváleno jednohlasně

22.6.2022 8:38 dop. | Tisková zpráva

Zastupitelé na svém 30. zasedání schválili hlasy všech přítomných zadání nového územního plánu města Ústí nad Labem. Jde o klíčový dokument potřebný k dalšímu rozvoji.

Ústí nad Labem: Zadání nového územního plánu bylo schváleno jednohlasně
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

O pořízení nového územního plánu bylo rozhodnuto již v roce 2015. Jen čtyři roky poté, co ten současný vešel v platnost. A aby se historie neopakovala, muselo se zpracovat kvalitní zadání plánu nového.

Proč to tak dlouho trvalo?

Pro dobré zadání je potřeba město dobře znát a budoucímu zpracovateli předat relevantní podklady pro samotné zpracování v podobě analýz občanské vybavenosti, problémových míst v dopravní infrastruktuře, demografickou studii a další.

A co tedy očekávat od nového územního plánu?

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 2992 lidí

Město bude rozděleno do lokalit, které spojují podobné vlastnosti a v kterých bude jasně definováno, co je možné budovat. Například v obytné lokalitě sloužící pro individuální bydlení je žádoucí definovat parky, veřejná prostranství, služby, administrativu a podobně. Naopak v průmyslových oblastech bude možné umístit lehkou výrobu, skladovací plochy, služby, administrativu atd.

Cílem nového územního plánu bude i najít nové využití pro lokality, které jsou dlouhodobě zanedbané a ztratily svůj původní účel. Místa, která jsou z pohledu utváření obrazu města klíčová, budou chráněna regulačními prvky. Jde například o samotné centrum města.

Územní plán by měl přinést nové dopravní řešení, které bude komplexní se společnými vazbami silniční, železniční i lodní dopravy. Bude se muset zabývat i vazbou na nově plánovanou zastávku vysokorychlostní trati, která může přinést do města nový impuls k rozvoji.

Nový územní plán bude pracovat s přírodními hodnotami, které ve městě máme – řeku Labe, Bílinu, Miladu a další, a má za cíl tyto lokality uživatelsky zpříjemnit. Nový územní plán bude řešit i míru zástavby, cílem má být nerozpínání města do krajiny, ale využití proluk, aby město bylo kompaktní a nevyvolávalo budoucí náklady na jeho obsluhu.

Nyní je potřeba vybrat vhodného zpracovatele nového územního plánu, který zvládne přijmout a zapracovat všechny požadavky, jež z návrhu plánu vychází.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Restaurace Městského domu je opět bez provozovatele

8:36 Přerov: Restaurace Městského domu je opět bez provozovatele

Návštěvníci narazí na cedulku „zavřeno“.