Ústí nad Labem: Zahájení turistické sezóny s bohatým sobotním programem

05.04.2019 9:15

Magistrát města Ústí nad Labem informuje o zahájení turistické sezóny a nabízí k tomu o víkendu bohatý kulturní program

Ústí nad Labem: Zahájení turistické sezóny s bohatým sobotním programem
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem
reklama

V sobotu 6. 4. 2019 si udělejte čas na další den akce Zahájení turistické sezóny 2019 s Dlouhonohými skřítky. Připravili si pro vás zajímavý program na celý den.

V dopoledních hodinách je připravena komentovaná procházka centrem města. Sraz účastníků je v 10:00 v Informačním středisku města Ústí nad Labem (Mírové náměstí 1/1, Palác Zdar). Každý z vás se může těšit na drobný dárek. V závěru procházky je navíc připravena cesta lanovou dráhou do areálu na Větruši, kde program pokračuje.

Dlouhonozí skřítci vás zde čekají od 12:00 do 16:00. Můžete vystoupat do vyhlídkové věže, kde si pro vás připravili soutěž. Myslíte, že poznáte každou přírodní, kulturní či historickou zajímavost, kterou z věže můžete vidět? Přijďte to zkusit!

Další napínavá soutěž čeká na děti v přírodním a zrcadlovém bludišti. Na základě indicií budou totiž hledat poklad Dlouhonohých skřítků. A protože jsou skřítci k lidem hodní, určitě najdou a vysvobodí ty, kteří by snad v bludišti zabloudili.

Ve 14:00 se pak děti mohou podívat na pohádku v podání Štěpánčina divadélka.

Den můžete zakončit v areálu Ústeckého podzemí akcí Otevřené sklepy, která probíhá od 13:00 do 19:00. Máte jedinečnou možnost na jednom místě ochutnat ta nejlepší vína z Čech a Moravy. Ochutnávku si připravili nejen drobní vinaři, pro které je vinařství životním koníčkem, ale i světově úspěšná vinařství. Pro děti jsou připravené lanové prvky, lezecká stěna, lanovka, dětský hrad, chůdy, rybolov nebo gyroskop.

A nezapomeňte, že i v tento den se můžete zapojit do soutěže "Ulov si svého skřítka". O lovení půjde pochopitelně pouze obrazně, cílem je získat co nejoriginálnější selfie s Dlouhonohým skřítkem.

Tip: Navštivte výstavu Trpaslíci v Muzeu města Ústí nad Labem nebo se zúčastněte prohlídky v kostele sv. Floriána v Krásném Březně nebo v kostele Nanebevzetí Panny Marie na kostelním náměstí u obchodního centra Forum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Do termomapy města může již nahlížet veřejnost

21:09 Kladno: Do termomapy města může již nahlížet veřejnost

Kladno zpřístupnilo termosnímky města zdarma po širokou veřejnost. Zájemci termomapu s jednotlivými …