Ústí nad Labem si připomene tragické události z roku 1945

25.07.2023 13:33 | Tisková zpráva

Pietní akt se uskuteční v pondělí 31. července od 13.00 hodin v Krásném Březně v ulici U Cukrovaru. Zástupci města se sejdou u Pamětní desky obětem výbuchu vojenského skladu, jež připomíná tuto smutnou událost.

Ústí nad Labem si připomene tragické události z roku 1945
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Během této tragické události zemřelo 26 lidí. Příčiny tohoto výbuchu nebyly nikdy plně objasněny. Další desítky lidí zahynuly krátce po výbuchu při protiněmeckých násilnostech na Mostě Dr. Edvarda Beneše a v centru města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Vím, že chcete skončit v čele SOCDEM

Končíte i v politice? Nebo to dál budete zkoušet? A co budete dělat teď? A ještě jeden dotaz. Jak zpětně hodnotíte spojení s komunisty? Jste pro, aby v něm strana pokračovala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Most je hotový, doladí se ještě okolí

22:42 Opava: Most je hotový, doladí se ještě okolí

Po včerejším otevření mostu v Ratibořské ulici a jeho opětovném začlenění do dopravního systému měst…