Ústí nad Orlicí: S naučnou stezkou pomohou dotační tituly

31.01.2023 19:53 | Tisková zpráva

Připravujeme vybudování naučné stezky po stopách sudetské hranice kolem Ústí nad Orlicí, jde o projekt vybraný při veřejném hlasování v letošním participativním rozpočtu PRO ÚSTÍ.

Ústí nad Orlicí: S naučnou stezkou pomohou dotační tituly
Foto: ustinadorlici.cz
Popisek: Letecký pohled na Ústí nad Orlicí

Jeho hlavní myšlenkou je vytvořit značený turistický okruh, který by nabídl místním i turistům další alternativu k aktivnímu trávení volného času a připomněl dění v období protektorátu. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22672 lidí
Do realizace se pustilo město společně s městským muzeem, který bude garantem odborné stránky projektu. Ke spolupráci byl přizván i historik, vysokoškolský profesor a publicista František Musil, který se již zúčastnil obhlídky míst vytipovaných pro plánovanou stezku přímo v terénu.

V muzeu proběhla základní rešerše písemných a obrazových materiálů. Dále byla načrtnuta základní osnova tematických okruhů, které by se mohly objevit na informačních tabulích na stezce a v propagačních materiálech. Přípravy budou pokračovat, je nutné prostudovat mapy, aby bylo možné přesně určit linii protektorátní hranice, budou se dál sumarizovat texty a obrazová dokumentace. Potřeba je také řešit majetkové vztahy k pozemkům, na kterých by měly stát informační tabule nebo navržené exponáty (cedule, patníky, závory apod.).

Ruku v ruce s praktickou stránkou projektu se řeší i jeho financování. V participativním rozpočtu bylo na velké projekty vyčleněno 300 tisíc korun. Pokud by měl být záměr realizován v plném rozsahu, tato částka stačit nebude. Město proto začalo hledat další možnosti financování projektu pomocí dotačních titulů. V úvahu připadá program Interreg Česko-Polsko nebo dotační program MAS Orlicko. Příprava naučné stezky bude pokračovat tak, aby se město mohlo v příštím roce přihlásit do některé z výzev a po obdržení dotace projekt realizovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Velikonoční prodej ryb na městských sádkách posvětí farář

7:09 Plzeň: Velikonoční prodej ryb na městských sádkách posvětí farář

Městští rybáři v Plzni připravili velikonoční prodej ryb. Na plzeňských městských sádkách je napláno…