V Bohumíně budou příští rok hospodařit s 630 miliony korun

17.12.2015 6:28 | Zprávy
autor: PV

Bohumín už zná rozpočet na příští rok. Město bude hospodařit s vyrovnanou částkou 630 milionů korun. Rozhodli o tom na svém posledním jednání zdejší zastupitelé. Kromě běžného chodu města poputují peníze do investic a bydlení, a to konkrétně 172 milionů korun. Rozpočet počítá také s rezervou 11 milionů korun pro spoluúčast města u úspěšných dotačních akcí a s rezervou 20 milionů korun na případný odkup soukromých ubytoven.

V Bohumíně budou příští rok hospodařit s 630 miliony korun
Foto: Bohumín
Popisek: Bohumín nemocnice

„Z velkých investičních akcí plánujeme hromadné zateplování nižších městských panelových domů. S opravami za 10 milionů korun počítáme také v městské nemocnici. Dotknou se ošetřovatelského oddělení, které dostane nové výtahy a proměny se dočkají také některé pokoje pro pacienty," uvedl starosta Bohumína Petr Vícha s tím, že většinu nákladů (8 milionů korun) pomůže městu uhradit dotace z Ministerstva zdravotnictví.

Investovat bude město i do budování nových chodníků a komunikací. Například v Záblatí v Sokolské ulici je v plánu výstavba chodníku, rozšíření ulice Na Pískách a také vybudování sítí pro výstavbu nových rodinných domů v Anenské ulici. Zároveň se zrealizují další dvě etapy revitalizace sídliště Jateční, Okružní a Čs. armády v centru Bohumína, kde vznikne nové parkoviště pro téměř 80 automobilů. Ve Skřečoni se bude pokračovat v další etapě výstavby kanalizace za 5 milionů korun, kanalizace se bude budovat také ve Vrbici, Starém Bohumíně i v Šunychlu. Po výstavbách kanalizací počítá město s opravami dotčených komunikací za více než 5 milionů korun.

„Rozpočet je silně proinvestiční. Běžné příjmy převyšují běžné výdaje, a přestože jsou pokryty všechny povinnosti města, zůstává dostatek prostředků právě na investice a na podíl města v případě úspěšného získání dotací. Žádný majetek nemáme ve špatném stavu, nikde nehrozí havárie, a tak můžeme postupně zvelebovat náš krásný Bohumín a přispívat i na množství volnočasových aktivit, aby se u nás lidem dobře žilo," doplnil Petr Vícha.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…