V Bohumíně v půlce září startuje hra Třiď a bav se

12.09.2016 17:02 | Zprávy
autor: PV

Už v půlce září odstartuje velká zábavná rodinná soutěž ve stylu geocatchingu s ekologickou tématikou. Jmenuje se »Třiď a bav se«. Zavede Bohumíňáky na sto známých i méně známých míst. Na každém z nich bude ukrytá speciální schránka a v ní stylové tričko s logem soutěže v některé z barev separačních kontejnerů. Cesta k němu však nebude přímá, lidé musí nejprve vyluštit vědomostní hádanku, aby získali nápovědu skrýše. Originální tričko bude zároveň vstupenkou do závěrečného losování o atraktivní ceny. V něm mohou úspěšní eko-lovci vyhrát notebook, tablet nebo chytrý telefon.

V Bohumíně v půlce září startuje hra Třiď a bav se
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Hra je odměnou pro všechny Bohumíňáky za jejich poctivé třídění. Potrvá šest týdnů a doufáme, že se do ní zapojí třeba i celé rodiny. Jako ústřední motto celé soutěže jsme zvolili slovní hříčku Páruj se – separuj. Chceme tím poukázat na to, že s podporou jde třídění odpadu mnohem líp, stejně tak i luštění hádanek a hledání pokladu,“ uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura. Proto je motto i logem soutěže, která hledači najdou na originálních tričkách. Autorem loga je novinář a grafik Pavel Čempěl. Díky hře by se mohlo zlepšit třídění odpadu a třeba začnou třídit třeba i ti, kteří se do systému zatím nezapojili. Bohumín má na 130 míst s kompletními separačními kontejnery.

Šestitýdenní hra na podporu separace odpadu odstartuje v půlce září a potrvá do až konce října. První barevná série zašifrovaných vědomostních sedmnácti hádanek odkazujících na místo úkrytu se zveřejní už v pátek 16. září. Po jejím rozluštění se pak lidé mohou pustit do lovu ukrytých schránek s originálními tričky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

16:32 Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

Jihlava i letos spouští projekt na podporu pravidelných sportovních a volnočasových aktivit pro děti…