V Chebu se objeví první podzemní kontejnery na odpad

15.10.2012 14:58 | Zprávy
autor: mestocheb.cz

Jsou velkoobjemové a brání zpětnému vybírání odpadu. Venku je prozrazují jen elegantní vhazovací sloupky

V Chebu se objeví první podzemní kontejnery na odpad
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

O 1,5 milionu korun se ještě pro letošek navyšuje v rozpočtu města položka na popelnicová stání. Důvodem je výstavba prvních deseti podzemních kontejnerových stání, kterou městští zastupitelé odsouhlasili na svém posledním zasedání. Výběrové řízení na jejich pořízení pro město připraví technické služby Chetes.

„Věřím, že hned s prvními podzemními kontejnery se situace u popelnic zlepší zejména s ohledem na pořádek. Často se totiž kolem těchto míst nacházejí nepřehlédnutelné stopy po nenechavcích, kteří se v kontejnerech přehrabují. Nezanedbatelné je i estetické hledisko. Stávající plastové kontejnery se do historické zástavby příliš nehodí,“ uvedl chebský místostarosta Tomáš Linda. „Primárně budeme řešit dvůr v Jakubské a na rohu ulic Úzká a Dominikánská, dále prostory ve Školní, Sládkově a Palackého ulici.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Skatepark pod dohledem

22:41 Žatec: Skatepark pod dohledem

Bezpečnost, ochrana veřejného majetku a větší pocit jistoty pro návštěvníky. To jsou hlavní důvody, …