Systém vjezdových karet, které umožňovaly jejich držiteli vjezd do pěší zóny v centru města, se postupně stal nepřehledným, velmi obtížně kontrolovatelným a také lehce zneužitelným. Navíc podnikatelům přinášel administrativní zátěž spojenou s vyřizováním karet a leckdy komplikoval každodenní život.
„Dosavadní systém byl nepřehledný a ve své podstatě omezující. Navíc vydávání karet nemělo oporu v zákoně. Pokud vozidlo splní zákonné podmínky pro vjezd do pěší zóny, není jej možné pokutovat za to, že nemá vydanou vjezdovou kartu. A právě toto se doposud dělo. Novým systémem to chceme napravit,“ vysvětluje náměstek Miloš Vele, do jehož gesce spadá správa městských komunikací.
Nové opatření je dalším v řadě v celkové koncepci z roku 2013. Tehdy došlo k zásadní úpravě parkování v centru. „Omezili jsme prodej parkovacích míst rezidentům, tím došlo k rozšíření počtu parkovacích míst a na určitých místech jsme zavedli rychloobrátkové parkování, tj. na 30 minut zdarma, abychom podpořili obchodníky v centru a vyšli vstříc i jejich zákazníkům. Časem se ukázalo, že to bylo dobré řešení,“ vzpomíná primátor Beitl. „Věřím, že i toto opatření pomůže podnikatelům ve středu města. Pěší zóna je ze své podstaty určena pro pěší, kterým by neměla bránit ani projíždějící ani parkující auta. Po určité době jsme připraveni přínos nového opatření vyhodnotit a případně upravit,“ říká Beitl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV