V Ostrově probíhá největší výměna potrubí za posledních několik let

23.07.2014 9:05 | Zprávy

V Ostrově již několik týdnů probíhá největší výměna parovodního potrubí Ostrovské teplárenské, a.s. v posledních letech. Letošní výměna potrubí je dalším krokem komplexní rekonstrukce rozvodů ve městě, která bude dokončena v roce 2015.

V Ostrově probíhá největší výměna potrubí za posledních několik let
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Díky přechodu z páry na horkou vodu budou v dalších obdobích výrazně menší ztráty tepla, nižší emisní zátěž ovzduší a celá síť bude spolehlivější a lépe regulovatelná.

„Aktuálně částečně omezuje provoz dopravní opatření na ulici Lidická. Všechny práce probíhají dle harmonogramu a v souladu s plánem a nové rozvody budou zcela propojeny poslední týden v červenci, kdy bude po pravidelné letní odstávce zprovozněn nový rozvod,“ komentuje ředitel společnosti Ostrovská teplárenská, a.s. Radek Havlan a dodává: „V současné době již připravujeme další etapy rekonstrukce a modernizace našeho teplárenského zařízení.  Letošní výměna potrubí bude stát 26 milionů korun. Další akce, kterou letos ještě zahájíme, bude v objemu 10 milionů korun. Zhruba 40 procent nákladů na tyto akce uhradí přímo teplárna a na zbytek přispěje EU prostřednictvím Státního fondu životního prostředí.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Nemocnice

Prý chcete jako ministr postavit v Praze novou nemocnici. Uvědomujete si, že jsou i jiná města, která by novou nemocnici potřebovali mnohem víc? A co ze všeho nejvíc, tak doktory, abyste za nimi nemusel dojíždět desítky km?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodonín: Studenti přijeli načerpat zkušenosti z přeshraniční partnerské spolupráce

22:42 Hodonín: Studenti přijeli načerpat zkušenosti z přeshraniční partnerské spolupráce

Na hodonínskou radnici zavítali v pondělí 8. září členové řešitelského týmu projektu Interreg CZ-SK …