Před půlnocí se provalila hráz u obce Nové Kopisty, která je nyní také částečně zaplavená. Řeka Labe kulminovala v Ústí v nočních hodinách na hodnotě 10,7 metru, v současné době velmi zvolna klesá. Dá se předpokládat, že kvůli rozlivům na Litoměřicku bude pokles hladiny trvat několik dní, přestože průtok na Chuchli už je nyní snížený.
Krizový štáb se zabýval účinností protipovodňových opatření na území Ústeckého kraje. Podle Povodí Labe zafungovalo stoprocentně opatření na pravém břehu v Děčíně, naopak selhala ochrana v Roudnici. Starostové si přesto přejí přehodnocení projektů, aby odpovídaly i hrozbě povodní v současném rozsahu, tzn. přesahující padesátiletou vodu

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kr-ustecky.cz