V Ústí nad Labem začíná rekonstrukce vodovodu přes železniční most

23.05.2015 19:39 | Zprávy

Jedná se o rekonstrukci 41 let starého zásobního vodovodu, který je veden v mostní konstrukci železničního mostu přes Labe.

V Ústí nad Labem začíná rekonstrukce vodovodu přes železniční most
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

V rámci této investiční akce SVS bude vyměněn nevyhovující vodovod, který je nezastupitelný v zásobování oblasti Střekova s přibližně 15 tisíci obyvateli.

Stávající vodovod je uložen na konzolích, jež jsou součástí mostní konstrukce. Byl uveden do provozu roku 1974. Vede z vodojemu Větruše a je určen k zásobování Střekova. Je tvořen potrubím z litiny vnitřního průměru 300 mm v délce 195 metrů a z oceli téhož profilu v délce 56 metrů. Na obou koncích mostu vodovod vstupuje do mostních sloupů a návazně do stávajících armaturních šachet, uložených v zemi. Vodovod je opakovaně poruchový.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jan Lipavský byl položen dotaz

Jedno mi není stále jasné

Vy si myslíte, že se Rusko pustí do křížku s NATO? A je nebo není pro nás NATO dostatečnou zárukou bezpečnosti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: I popelnice podnikatelů budou mimo veřejná prostranství

16:09 Plzeň: I popelnice podnikatelů budou mimo veřejná prostranství

Plzeň novelizuje obecně závaznou odpadovou vyhlášku, stanovující povinností občanů i společenství vl…