V otrokovických školách uctili zemřelé po pařížském atentátu minutou ticha

18.11.2015 11:45 | Zprávy
autor: PV

Pátek třináctého se stal osudným pro obyvatele Paříže. Tento den zemřely desítky lidí při sérii atentátů v hlavním městě Francie. Také Otrokovice se připojily k uctění zemřelých a zraněných. Radnice vyvěsila na dobu třídenního státního smutku ve Francii černou vlajku a v základních školách uctili památku minutou ticha.

V otrokovických školách uctili zemřelé po pařížském atentátu minutou ticha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Budek, starosta města Otrokovice

Všechny základní školy v Otrokovicích věnovaly část vyučovací hodiny událostem, které proběhly v pátek v Paříži, a uctily tak památku 129 zemřelých a desítek zraněných při atentátu. „Při pravidelné pondělní rozhlasové relaci jsme žáky naší školy informovali o tom, co se v pátek stalo v Paříži. Ve třídách jsme pak uctili minutou ticha památku obětí. Určitě se k tomuto tématu budeme vracet. Na prvním stupni formou diskuze s třídními učiteli a na druhém stupni v rámci Výchovy k občanství,“ sdělila ředitelka Základní školy Trávníky Jana Večeřová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Fakt myslíte, že můžeme dohnat Švýcarsko?

Podle mě absolutně ne a ve vystoupení z NATO vidím fakt velké riziko. Ono Švýcarsko má i jinou historii, ty třeba komunisté nezničili. Asi můj dotaz budete ignorovat, jako ostatní, ale i to dost svědčí o tom, jak jste tu údajně pro lidi. Asi jako byla Šichtařová a od ní jsem čekala hodně. Běla

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec se zapojí do akce Ukliďme Česko

22:42 Liberec se zapojí do akce Ukliďme Česko

Také v letošním roce se statutární město Liberec se rozhodlo do populární úklidové akce opět připoji…