Valašské Klobouky: Muzeum láká na jedinečnou výstavu betlémů

14.12.2020 10:13

Návštěvníci uvidí betlémský výjev coby dřevořezbu, keramickou instalaci nebo soustavu figur z kukuřičného šustí, ale také z vlny, slámy i paličkované krajky. Výstava je přístupná od úterý do pátku vždy od 8 do 11 hodin a od 12 do 16 hodin, a to až do svátku Tří králů.

Valašské Klobouky: Muzeum láká na jedinečnou výstavu betlémů
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky

Na dvě desítky unikátních betlémů z nejrůznějších materiálů plní v těchto dnech výstavní síň Staré radnice ve Valašských Kloboukách. Městské muzeum zde soustředilo unikátní umělecká díla od autorů z regionu i za jeho hranicemi. Návštěvníci uvidí betlémský výjev coby dřevořezbu, keramickou instalaci nebo soustavu figur z kukuřičného šustí, ale také z vlny, slámy i paličkované krajky. Výstava je přístupná od úterý do pátku vždy od 8 do 11 hodin a od 12 do 16 hodin, a to až do svátku Tří králů.

„Pokud hledáte příjemné zpestření adventu a příležitost k načerpání předvánoční nálady, pak bude návštěva výstavy betlémů jistě to pravé. Přijďte se pokochat úžasnými scenériemi narození Ježíška, jak je věhlasní i méně známí výtvarníci zachytili svými oblíbenými technikami,“ pozval historik městského muzea Petr Odehnal. „Těšte se na betlémy od Zdeňka Matyáše, Josefa Jeřábka, Oldřicha Unara, Šárky Klimkové, Martina Cigánka, Ludmily Šeré a celé řady dalších.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litvínov: Stadion potřebuje nové mantinely

6:32 Litvínov: Stadion potřebuje nové mantinely

Horní hala Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově, kde se hrají utkání nejvyšší hokejové soutěže,…