Valašské Klobouky: Muzikanti ladí do Bílých Karpat

09.08.2018 18:23

Letošní ročník připadne na 17. – 19. srpna a sezve na kloboucká pódia kapely, muziky i soubory už pošestnácté v řadě. Diváci se mohou těšit na koncert vážné hudby, rockový a popový večer, přehlídku dechových hudeb a folklórních souborů i návštěvu hostů ze zahraničí.

Valašské Klobouky: Muzikanti ladí do Bílých Karpat
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky
reklama

O třetím srpnovém víkendu ve Valašských Kloboukách tradičně přebírá taktovku kulturního dění hudební festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Letošní ročník, který připadne na 17. – 19. srpna, sezve na kloboucká pódia kapely, muziky i soubory už pošestnácté v řadě. Diváci se mohou těšit na chrámový koncert vážné hudby, rockový a popový večer, promenádní přehlídku dechových hudeb a folklórních souborů, košt vína s cimbálovou muzikou i návštěvu zahraničních hostů.

„Setkání muzikantů v Bílých Karpatech si za léta svého konání získalo pevné místo v kalendáři kulturních akcí a stalo se oblíbenou událostí, která naše město rozezvučí melodiemi a skladbami různých žánrů. I letos srdečně zveme všechny příznivce hudby a přejeme, ať je čekají nejen příjemné festivalové zážitky, ale také mnohá milá setkání s přáteli. Protože Setkání muzikantů je synonymem pro setkávání dobrých lidí,“ pozvala za pořádající město Valašské Klobouky starostka Eliška Olšáková.

Muzikantský víkend nabídne první hudební událost v pátek 17. srpna od 18.30 hodin v kostele Povýšení svatého Kříže. Večera s vážnou hudbou se ujme Trio Con Amore, pedagogové, absolventi a žáci základní umělecké školy a další interpreti. Od 19 hodin bude živo také na Masarykově náměstí, kde v úvodu vystoupí zpěvák Filip Fryzelka, poté jej vystřídá kapela Reflexy a skupina Stram.

Sobota pozve na odpoledne plné lidové muziky. „Od 13.30 hodin se na hlavním pódiu vystřídají dechové hudby Miklovci, Veselanka, Dúbravanka, Bludověnka nebo Skoroňáci. Zahraniční folklór budou reprezentovat slovenské zpěvačky z Košece a také hostující soubor z Maďarska. Multižánrové zpestření přinese hudební uskupení Cimballica. V Besedě pak bude k odpolednímu koštu moravských vín hrát a zpívat cimbálová muzika Klobučan,“ přiblížil program Jaroslav Baloušek ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. „Po setmění se návštěvníci mohou těšit na společný koncert dechovek a slavnostní ohňostroj. Večer na pódiu změníme žánr a štafetu předáme kapele Ogaři,“ prozradil.

Nedělní program namíchá valašské melodie s hudebními rytmy dalekých krajů. V 13.30 hodin se před zraky diváků roztančí a rozezpívá folklorní soubor Klobučan a se sadou lidové muziky vystoupí dechová hudba Valaška. „Zahraniční folklór budou jako první reprezentovat hosté z Maďarska. Po nich vystoupí dechová hudba Vlčnovjanka a finále bude patřit dalšímu cizokrajnému souboru, jehož domovskou zemi, jak už je zvykem, prozatím necháme jako překvapení,“ dodal Jaroslav Baloušek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

21:23 Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

V letošním roce se nám podařilo ve spolupráci s Nadací OKD, programu Pro region, vybudovat malou zah…