Valašské Klobouky: Z brownfieldu moderní centrum pro podnikání

25. 6. 2018 19:24

Zastupitelstvo města potvrdilo výsledek architektonické soutěže a souhlasilo s dalším postupem přípravy projektu a žádosti o dotaci z Ministerstva průmyslu a obchodu.

Valašské Klobouky: Z brownfieldu moderní centrum pro podnikání
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky

Zastupitelstvo města Valašské Klobouky na svém červnovém zasedání zvolilo pro obnovu Domu na rohu architektonické studio Jan Hanousek Architekti, s. r. o., které v soutěži předložilo vítězný návrh možné podoby objektu. Chátrající stavba na nároží ulic 2. května a Československé armády by se podle něj měla proměnit v inspirativní podnikatelské prostředí s kavárnou a bistrem, kancelářemi pro inovativní firmy i multifunkčním prostorem s terasou pro veřejnost. Práce na projektu a zajištění jeho financování tedy pokračují dalším krokem.

„Zastupitelstvo města potvrdilo výsledek architektonické soutěže a souhlasilo s dalším postupem přípravy projektu a žádosti o dotaci z Ministerstva průmyslu a obchodu. Jelikož ale od zastupitelů zazněly obavy z nejistého statického stavu objektu, zapracovali jsme také podmínku, že projektová příprava započne právě posouzením aktuální kondice objektu. V případě, že by se ukázal stav jako nevhodný či vyžadující nárůst rozpočtu o nepřiměřeně zvýšené náklady, od záměru bychom ustoupili,“ sdělila starostka Eliška Olšáková. „Pokud by však snahy byly úspěšné a projekt by vyšel, mohlo by se naše město pyšnit funkčním a atraktivním nárožím, v němž by nabídlo moderní prostory pro podnikatele i návštěvníky,“ podotkla.

Dům je dnes v soukromém vlastnictví a jeho cena je odhadována na zhruba 7 milionů korun, náklady na regeneraci se podle předpokladů pohybují okolo 30 milionů korun. Areál je již zapsán do národního seznamu brownfieldů, které jsou způsobilé k čerpání dotace na obnovu. Žádost do národního programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů se bude podávat v srpnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bruntál: Začíná renovace hrobky rodiny Olbrichů

18:01 Bruntál: Začíná renovace hrobky rodiny Olbrichů

V příštích dnech začne renovace hrobky rodiny bývalého starosty města Wenzela Franze Olbricha. Hrobk…