Valašské Meziříčí: Bezpečnost chodců zvyšují reflexní prvky

24.12.2020 18:01 | Zprávy
autor: PV

Podvečer v úterý 15. prosince patřil ve Valašském Meziříčí další z preventivně bezpečnostních akcí „Být viděn“. Tentokrát se zaměřením na nošení reflexních prvků zejména u dospělých.

Valašské Meziříčí: Bezpečnost chodců zvyšují reflexní prvky
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

Povinnost nosit reflexní prvky platí ze zákona mimo obec. Ve městě je sice dobrovolná, ale slouží pro lepší viditelnost a ochranu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, tedy zejména chodců. Od úterní 16. hodiny tak na přechodech u autobusového nádraží a následně cestou na náměstí upozorňovali Vladislav Malcharczik, preventista PČR Vsetín a Zdeněk Patík, krajský koordinátor BESIP Zlínského kraje, přecházející a kolemjdoucí na absenci nebo nedostatečnost reflexních prvků. „Převážná většina oslovených občanů byla oblečena v tmavém nebo přímo černém oblečení. Řidiči by tak měli prakticky nulovou možnost je spatřit a předcházet střetu s vozidlem,“ řekl Jiří Pernický, předseda Komise BESIP Valašské Meziříčí. Každý z přibližně 200 oslovených občanů tak po upozornění na uvedenou skutečnost obdržel reflexní prvky. „Akce byla úspěšná a reakce lidí vesměs pozitivní. Také drobné prohřešky na přechodech či mimo ně se proto řešily domluvou. Zvlášť milé byly reakce maminek a rodin s kočárky, které si odvezly reflexní prvky i na kočárcích,“ doplnil Pernický. Akce proběhla v rámci aktivit Komise BESIP Valašské Meziříčí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.