Valašské Meziříčí: Festival Valašský špalíček bude!

23.05.2020 10:41

Současná epidemiologická situace dala na několik týdnů usnout živým kulturním akcím a s ní také vyvstaly otazníky nad naplánovanými koncerty. To se nevyhnulo ani připravovanému 38. ročníku Folk-blue-beat festivalu Valašský špalíček.

Valašské Meziříčí: Festival Valašský špalíček bude!
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí
reklama

Přijatá opatření se ale postupně začínají rozvolňovat a po dlouhých jednáních a za daných opatření se festival v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí uskuteční v avizovaném termínu 25.–27. června 2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Pořadatelé dlouho napínali, jak to s existencí letošního ročníku Valašského špalíčku nakonec bude. S jednotlivými účinkujícími ale jednali od začátku nouzového stavu a se všemi se probíraly různé varianty. Do konce minulého týdne, kdy byl vládou avizován plán rozvolňování přijatých opatření proti šíření viru Covid-19, nebylo v této věci příliš jasno. Situace se ale začíná měnit a současné podmínky dávají k pořádání festivalu přesnější obrysy. V úvahu je bráno také to, že se opět může vše ze dne na den změnit a zásah vyšší moci tak nikdo neovlivní.

38. ročník folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček se tedy uskuteční v daném termínu 25.–27. června 2020 v areálu zámku Žerotínů. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prodej třídenních festivalových vstupenek pokračuje za cenu 520 Kč, která se již měnit nebude. Jednodenní vstupenky půjdou do prodeje v případě, že to umožní kapacita areálu a jejich cena bude podobná startovací cenně třídenních vstupenek.

Vzhledem k situaci samozřejmě dochází k úpravám festivalového programu. Z avizovaného programu bohužel neuvidíme zahraniční účinkující jako je The Blues Band, bývalý kytarista a zakládající člen kapely Thin Lizzy Eric Bell, Dave Kelly, polskou bluesovou delegaci a jiné. O tyto legendy a umělce však nepřijdete, pokud vše dobře dopadne, tak jsme se s nimi domluvili na účasti v roce 2021.

Na kvalitě letošního ročníku se to ale nepodepíše. V následujících dnech budou zveřejňováni všichni interpreti, kteří na Valašský špalíček přijedou. Těšit se můžete například na Václava Neckáře & Bacily, Jazz Q s Martinem Kratochvílem, Michala Prokopa, kapelu Impuls se Zdeňkem Fišerem, Geralda Clarka (JAR), Františka Segrada s kapelou, Tonyho Ackermana (USA), Luboše Andršta, soubor C&K Vocal a mnoho dalších.

Konání festivalu Valašský špalíček se samozřejmě bude řídit danými hygienickými podmínkami, které stanovuje Ministerstvo zdravotnictví ČR pro konání kulturních a společenských akcí a budou platné k datu konání 38. ročníku. Prosíme o návštěvníky o jejich dodržování. Z tohoto důvodu jsou nyní prodávány vstupenky do kapacity 300 osob, jež by mělo rozvolňování povolit od pondělí 25. května 2020.

Vstupenky jsou k dostání online ZDE a ZDE (preferované varianty) i osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí. Pro více informací sledujte náš facebookový kanál. Děkujeme, že jste s námi. Těšíme se na vás!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

16:01 Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

Čas je neúprosný a podepsal se na obrazech „Sen dívky“ a „Sen jinocha“ – obrazy autora Jana Preisler…