Připravovaný program nabízí kromě koncertů také doprovodný program v Café Tucan, výstavy v galeriích sídlících ve festivalovém areálu i po-festivalový program Špalíček HappyEnd.
Valašský špalíček, v Česku zřejmě nejstarší trvale fungující alternativní přehlídka, probíhá ve Valašském Meziříčí úctyhodných, leč nekulatých sedmatřicet let. Přece však slaví malé jubileum. Letos pátým rokem dramaturg Karel Prokeš pod hlavičkou Valašského špalíčku – Folk Blues Beat Festivalu 2019, organizuje pozoruhodnou retro jízdu, u nás nejkomplexnější poctu big beatové dekádě 1962–1972 a významným projektům 70. let. Na festival tak láká i ty hudební fanoušky, kteří už léta hudební přehlídky nenavštěvovali.
V posledních ročnících se na festivalovém pódiu vystřídala řada již pozapomenutých hudebníků. Mnozí z nich však dokázali publikum opravdu nadchnout: třeba britské skupiny The Pretty Things, či Mungo Jerry, nebo zpěvák Arthur Brown. A prostor zde dostaly i produkčně náročné projekty s velkými orchestry, jako Blue Effect s jazzovým big bandem v programu Nová syntéza, Framus Five s filharmonickým orchestrem v interpretaci skladby Město ER, nebo program Co znamená vésti koně skupiny Plastic People of the Universe provedený s Filharmonií Brno. Organizátorům Valašského špalíčku však nejde jen o velkolepé projekty či dojímání pamětníků. „Vedle rockových pionýrů, jejichž tvorba nezestárla, festival nabízí i koncerty hudebníků o dvě, tři generace mladších, vystoupení kapel, které nesou dál prapor hudebních ideálů big beatové dekády,“ říká Ondřej Smolka, PR manager Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV