Valašské Meziříčí: Radnice chystá opravu školního hřiště ZŠ Žerotínova

20.04.2021 13:07

Rozsáhlé regenerace a rozšíření by se už v příštím roce mohlo dočkat školní hřiště u Základní školy Žerotínova. Na projekt s předpokládanými náklady 21,5 milionu Kč bude město Valašské Meziříčí žádat o dotaci z Národní sportovní agentury.

Valašské Meziříčí: Radnice chystá opravu školního hřiště ZŠ Žerotínova
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

„Hřiště u naší školy je jedním z posledních ve městě, které není zrekonstruováno. Současné sportoviště už bohužel dosluhuje a například běžecký ovál svou délkou ani stavem nevyhovuje aktuálním požadavkům atletiky.

Anketa

Pokud by se potvrdilo, že sklad ve Vrběticích vyhodili do vzduchu Rusové, byl by to pro vás akt státního terorismu?

9%
88%
hlasovalo: 19017 lidí

Jeho zvětšení na délku 250 metrů a celková regenerace jsou tak z našeho pohledu nezbytné,“ popsal současnou situaci Milan Knápek, ředitel ZŠ Žerotínova.

Projekt, který ve spolupráci se školou nechala vypracovat valašskomeziříčská radnice, počítá s náklady 21,5 milionu Kč. „Až 70 procent z této částky, tedy přes 15 milionů, by mohla pokrýt dotace od Národní sportovní agentury. Podání žádosti o dotaci a zajištění spolufinancování ze strany města ve čtvrtek 15. dubna posvětili také zastupitelé,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková.

Regeneraci a rozšíření školního hřiště plánuje radnice v případě úspěšné žádosti o dotaci na rok 2022. „V rámci nového sportoviště počítáme s hřištěm na malou kopanou, včetně střídaček, multifunkčním hřištěm pro házenou, basketbal, volejbal či skok do výšky a také kompletní rekonstrukcí atletického oválu. Ten navíc doplní doskočiště pro skok daleký, hřiště pro vrh koulí a betonové tribuny pro diváky. Sportovní areál bude v rámci vyučovacích hodin sloužit ZŠ Žerotínova a v odpoledních hodinách se otevře sportovním klubům a oddílům,“ doplnila místostarostka Wojaczková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Regenerace Luhu je u konce

21:44 Vsetín: Regenerace Luhu je u konce

Regenerace sídliště Luh se v těchto dnech definitivně uzavírá. Její realizace probíhala postupně běh…