Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů

19.02.2021 8:36

Velkému zájmu se dál těší kastrační program pro majitele koček, který město Valašské Meziříčí spustilo už v květnu 2019. Dosud jej využilo přes 210 žadatelů a vykastrovat se podařilo více než 250 koček a kocourů.

Valašské Meziříčí: Radnice loni podpořila kastraci 166 koček a kocourů
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

Letos už třetím rokem mohou majitelé koček z Valašského Meziříčí a jeho místních částí využívat příspěvek 400 Kč na veterinářem odborně provedenou kastraci jejich zvířete. „Od počátku je cílem našeho kastračního programu zmírnění nekontrolovaného množení těchto čtyřnohých mazlíčků na celém území našeho města. Program jsme spustili v květnu 2019 a v témže roce jej využilo 72 majitelů, kteří nechali vykastrovat 86 koček a kocourů. Loni to pak bylo 142 žadatelů a 166 vykastrovaných zvířat,“ vypočítala místostarostka Zdislava Odstrčilová a pokračovala: „Na realizaci kastračního programu jsme měli v rozpočtu pro rok 2020 původně vyčleněnu částku 50 tisíc, kterou jsme kvůli velkému zájmu museli navýšit na 66 400 korun. Letos jsme proto do rozpočtu zařadili rovnou částku 60 tisíc korun a v případě potřeby ji opět navýšíme.“

Příspěvek 400 Kč vyplácí radnice občanům Valašského Meziříčí a místních částí města na základě předložení dokladu o odborně provedené kastraci. Žadatelé jej musí osobně doručit na Odbor komunálních služeb Městského úřadu Valašské Meziříčí, Zašovská 784, kde vypíší formulář Žádost o poskytnutí finančního daru. Uvedený příspěvek je možné poskytnout pouze v kalendářním roce, kdy byla dle dokladu kastrace provedena. Aktuálně je výplatním dnem každé pondělí od 14.00 do 16.30 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Díky podpoře města budou obnoveny další památky a významné stavby

11:44 Ostrava: Díky podpoře města budou obnoveny další památky a významné stavby

Město Ostrava přispěje na rekonstrukci dalších 12 významných městských staveb či památek, a to v cel…