Čeká vás oslava narození Jezulátka v pojetí dalekého exotického Peru. Výstava Vánoce v říši Inků představuje průřez školami lidových peruánských betlémů, které v době oblíbených svátků zdobí téměř každou domácnost. Nyní zahájená expozice vznikla díky dlouhodobé dobré spolupráci Velvyslanectví Republiky Peru v ČR a statutárního města Olomouce a za výrazné pomoci Vlastivědného muzea Olomouc.
Země, kterou si u nás spojujeme se slavnou říší Inků, s vysokými Andami a s tradicemi indiánských kultur, má překvapivě bohatou tradici lidového křesťanského umění. „V tomto umění se přitom zcela přirozeně prolínají křesťanské a evropské kořeny se silnými vlivy umění starobylých jihoamerických indiánských kultur,“ uvedl při čtvrteční podvečerní vernisáži primátor Olomouce Antonín Staněk
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


