Varnsdorf: Parkování u Lidlu utnou závory, společnost daruje městu 3 miliony na výstavbu nového parkoviště

28. 12. 2020 17:10

Společnost Lidl se chystá uzavřít parkoviště závorovým systémem. Kromě zákazníků marketu tam totiž parkují obyvatelé panelových domů v ulici Karolíny Světlé. Městu jako kompenzaci daruje tři miliony korun na výstavbu nového parkoviště.

Varnsdorf: Parkování u Lidlu utnou závory, společnost daruje městu 3 miliony na výstavbu nového parkoviště
Foto: varnsdorf.cz
Popisek: Varnsdorf
reklama

Kapacita parkovacích míst na největším sídlišti ve městě, v ulici Karolíny Světlé, je dlouhodobě nedostačující a řidiči často parkují v křižovatkách nebo na místech označených žlutou čarou. Situaci navíc komplikuje fakt, že společnost Lidl během následujících měsíců uzavře přilehlé parkoviště závorovým systémem a zpřístupní ho jen pro zákazníky marketu. Zhruba osmdesát vozidel, které tam parkují od odpoledních hodin přes noc, nebude mít kde zaparkovat.

Anketa

Která pohádka si zaslouží zamknout do trezoru a nevysílat?

hlasovalo: 10934 lidí
„Snažili jsme se dlouhodobě se společností Lidl komunikovat, aby se závorový systém neosazoval, protože jsme si vědomi, že sídliště přijde o velký počet parkovacích míst,“ řekl starosta Roland Solloch. Po několika jednáních došlo k dohodě, že společnost Lidl daruje městu tři miliony korun jako kompenzaci na vybudování nového parkoviště pro obyvatele sídliště. Město proto nechalo zpracovat projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení na výstavbu nového parkoviště mezi panelovými domy č.p. 3022 a 3021, které by pojalo téměř třicet vozidel.

S výstavbou nového parkoviště však nesouhlasí Stavební bytové družstvo občanů Průkopník, jako vlastník jednoho ze zmíněných panelových domů, a sepsalo petici, jejíž výsledek je však nejednoznačný. Ve stavebním řízení se už neodvolalo, takže výstavbě by nemělo nic bránit. „Lidé se bojí, že přijdou o zeleň, ale v místě, kde bude stát nové parkoviště, je z velké části nevyužitá betonová plocha. V projektu se navíc počítá s výsadbou stromů a keřů kolem parkoviště,“ doplňuje Solloch.

O přijetí daru ve výši tří milionů korun muselo rozhodnout na svém zasedání zastupitelstvo města ve čtvrtek 26. listopadu. To rozhodlo šestnácti hlasy pověřit starostu města podpisem darovací smlouvy mezi společností Lidl Holding s. r. o. a městem Varnsdorf. Výstavba nového parkoviště je v plánu na jaře nadcházejícího roku.

Za poslední dva roky vzniklo ve Varnsdorfu několik nových parkovišť. Radnice tak reaguje na jejich nedostatek. Špatnou situaci s parkováním dokázala vyřešit např. na sídlišti v Západní ulici, v ulici Edisonova nebo u zimního stadionu během zápasů. V současné době se dokončilo parkoviště ve vnitrobloku panelových domů ve Východní ulici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chomutov: V městském parku jsou nové interaktivní prvky pro děti

15:57 Chomutov: V městském parku jsou nové interaktivní prvky pro děti

Město Chomutov dokončilo v minulých dnech realizaci jednoho z návrhů, který byl obyvateli města vybr…