Varnsdorf: Počet asistentů prevence kriminality se zvýšil, na pořádek jich dohlíží šest

27. 9. 2020 20:06

Další čtyři. Na veřejný pořádek v ulicích města bude nově dohlížet celkem šest asistentů prevence kriminality (APK). Radnice totiž uspěla s žádostí v projektu Ministerstva práce a sociálních věcí v programu OP Zaměstnanost.

Varnsdorf: Počet asistentů prevence kriminality se zvýšil, na pořádek jich dohlíží šest
Foto: varnsdorf.cz
Popisek: Varnsdorf
reklama

Město se po úspěšném prvním projektu Ministerstva vnitra v rámci prevence kriminality, díky němuž získalo dva asistenty prevence kriminality do konce letošního roku, zapojilo do dalšího projektu. Tentokrát žádost podalo v projektu Ministerstva práce a sociálních věcí v programu OP Zaměstnanost. A bylo opět úspěšné. Současné preventisty tak doplní další čtyři, kteří budou v ulicích města dohlížet na veřejný pořádek až do června příštího roku. „Asistenti prevence kriminality se nám osvědčili. Pohybují se nejen ve vyloučených lokalitách, ale v ranních hodinách také na přechodech u základních škol,“ řekl Václav Lacina, manažer prevence kriminality ve Varnsdorfu.

Hlídky APK jsou vystrojeny tak, aby je nebylo možné zaměnit s ozbrojenými složkami jako je Městská Policie Varnsdorf či Policie ČR. Ve službě jsou oblečeni do tyrkysové polokošile, která má na zádech nápis „Asistent prevence kriminality“ a v přední části zkratku tohoto nápisu. Stejné označení mají i na jiných součástech oblečení jako jsou bundy, kšiltovka, a reflexní vesta. Činnost asistentů prevence kriminality má především preventivní charakter. Podílejí se svou činností na eliminaci protiprávního chování a také na zvýšení pocitu bezpečí obyvatel celého města.

Město získalo také domovníky preventisty

Celkem pět domovníků začalo od září fungovat v problémových lokalitách ve Varnsdorfu. „Úkolem domovníků je dohled nad dodržováním pořádku v jim přiděleném vchodu. Dohlíží především na soužití nájemníků, dodržování domovního řádu a obecně závazných vyhlášek města,“ dodal Lacina.

Projekt asistentů prevence kriminality a domovních preventistů financuje Ministerstvo práce a sociálních věcí za spoluúčasti města Varnsdorf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orlová: Orlí kaňon oživily dětské herní prvky

21:10 Orlová: Orlí kaňon oživily dětské herní prvky

Ve druhé polovině října byla dokončena instalace dětských herních prvků v Orlím kaňonu v Orlové-Luty…