Varnsdorf: V ulicích města jsou opět asistenti prevence kriminality, zatím dva

20.06.2020 15:55

Strážníkům městské policie pomáhají v ulicích dva asistenti prevence kriminality (APK). Dohlížet budou na veřejný pořádek.

Varnsdorf: V ulicích města jsou opět asistenti prevence kriminality, zatím dva
Foto: Varnsdorf
Popisek: Varnsdorf
reklama

Také v letošním roce se město Varnsdorf úspěšně zapojilo do projektu Ministerstva vnitra České republiky v rámci prevence kriminality. V ulicích města se budou do konce roku pohybovat dva asistenti prevence kriminality. Původně měli být čtyři. „Hodnotící komise náš projekt ohodnotila dobře, následně ho doporučila a schválila bez připomínek. Nicméně vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s koronavirem byly projekty schváleny pouze jako jednoleté, navíc se krátily počty podpořených asistentů. U statutárních měst na čtyři, u obcí maximálně na dva,“ řekl Václav Lacina, manažer prevence kriminality ve Varnsdorfu.

Pracovní náplní je dohled nad dodržováním veřejného pořádku a obecně závazných vyhlášek. Tento dohled vykonávají nejen ve vyloučených lokalitách, ale také v problémových místech města. Hlídky APK jsou vystrojeny tak, aby je nebylo možné zaměnit s ozbrojenými složkami jako je Městská Policie Varnsdorf či Policie ČR. Ve službě jsou oblečeni do tyrkysové polokošile, která má na zádech nápis „Asistent prevence kriminality“ a v přední části zkratku tohoto nápisu. Stejné označení mají i na jiných součástech oblečení jako jsou bundy, kšiltovka, a reflexní vesta. Činnost asistentů prevence kriminality má především preventivní charakter. Podílejí se svou činností na eliminaci protiprávního chování a také na zvýšení pocitu bezpečí obyvatel celého města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

21:10 Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

Okolo víceúčelového hřiště byly vyměněny ochranné sítě. Podmínky pro poskytování tělovýchovných a sp…