Velké Meziříčí: Vánoční strom se rozzáří bez veřejnosti, ohňostroj město odložilo

23.11.2020 19:31

Posledních několik týdnů se město ve spolupráci s Jupiter clubem připravovalo na nový koncept vánočních trhů, rozsvícení vánočního stromu a novoroční ohňostroj. S ohledem na prodloužení nouzového stavu a vývoj epidemické situace se město rozhodlo zrušit slavnostní setkání u vánočního stromu s doprovodným programem a odložit vánoční trhy. Tradiční ohňostroj 1. ledna je také odložen.

Velké Meziříčí: Vánoční strom se rozzáří bez veřejnosti, ohňostroj město odložilo
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí
reklama

Akce Adventní světýlka, která každoročně zahajuje advent ve Velkém Meziříčí, kvůli koronaviru letos neproběhne. Vzhledem ke stále platným vládním usnesením rozsvítí radnice vánoční výzdobu společně se stromečkem první adventní neděli 29. listopadu po setmění bez účasti veřejnosti.

Anketa

Podporujete masivní snížení daní, které ,,odmávali" poslanci ANO, ODS, SPD, Trikolóry či KSČM?

71%
29%
hlasovalo: 12129 lidí

„Bohužel současná situace nám nedovolí se potkat v prostoru náměstí a společně si užít adventní čas. Přesto nechceme, aby lidé o tuto krásnou chvíli úplně přišli, a tak jsme se rozhodli, že rozsvícení vánočního stromu zprostředkujeme alespoň formou zveřejněného záznamu na sociálních sítích města a webu radnice," doplňuje starosta města Alexandros Kaminaras s upřesněním, že video bude publikováno první adventní neděli po 17. hodině.

Odložit se v současné situaci rozhodlo město také předem avizovaný vánoční řemeslný trh, který měl proběhnout 8. prosince, i nově plánované adventní trhy na náměstí s kluzištěm. Připravená koncepce trhů s dřevěnými stánky je prozatím odložena na příznivější dobu. Vzhledem k tomu, že předběžný termín konání trhů je nyní velmi obtížné odhadovat, začne město náhradní variantu připravovat v návaznosti na rozvolňování vládních usnesení.

Ani příchod nového roku letos nezahájí město ohňostrojem. „Podle vyjádření ministra zdravotnictví není pravděpodobné, že by do konce prosince opatření umožnila shromažďování stovek lidí. Z tohoto důvodu jsme k danému rozhodnutí přistoupili. Současně se však ale nebráníme myšlence, užít si ohňostroj společně v náhradním termínu," dodává Kaminaras.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

21:23 Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem roku 2020 již tradiční veřejnou sbírku „Vánoční stro…