Velvyslanec USA se v Brně zajímal o podporu podnikatelů

10.07.2015 6:30

Podpora podnikatelské sféry a obchodních kontaktů byla hlavním tématem přijetí amerického velvyslance v České republice J. E. Andrewa H. Schapira primátorem města Brna Petrem Vokřálem, které se uskutečnilo 9. července na Nové radnici.

Velvyslanec USA se v Brně zajímal o podporu podnikatelů
Foto: Archiv
Popisek: Andrew Schapiro

Hovořilo se také o dopravní situaci ve městě, leteckém spojení mezi Brnem a dalšími regiony, o univerzitní spolupráci a o otevřenosti brněnské radnice.

„Jednou z našich priorit je otevřenost informací a procesů, které se na radnici dějí. Proto připravujeme projekt tzv. otevřených dat, kde chceme brněnské veřejnosti zpřístupnit například rozpočet města, aby si ho každý mohl rozkliknout, dále informace o veřejných zakázkách a další,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Andrew H. Schapiro navštívil Brno potřetí od srpna 2014, kdy byl jmenován velvyslancem USA v ČR. Jeho pracovní program zahrnuje řadu schůzek v nejvyšších justičních institucích. Setká se s předsedou Nejvyššího správního soudu Josefem Baxou a dále s představiteli Ústavního a Nejvyššího soudu ČR.

Brno podepsalo roku 1991 partnerskou smlouvu s americkým městem Dallas. Obě města rozvíjejí řadu společných aktivit. V oblasti školství jsou to výměny studentů a spolupráce mezi Masarykovou univerzitou a Southern Methodist University, v oblasti kultury jde např. o festival Amerického jara, vystoupení brněnských umělců v Dallasu atd. Dallas se rovněž pravidelně účastní mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Regiontour Brno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Dopravní škola v Křimicích má opravenou školní jídelnu

10:44 Plzeň: Dopravní škola v Křimicích má opravenou školní jídelnu

Nově opravená školní jídelna na Střední škole dopravní v Plzni Křimicích slouží od nového školního r…