Veselí nad Moravou spouští úsekové měření rychlosti

03.03.2021 17:57

Od pondělí 1. března se ve Veselí nad Moravou spustí ostrý provoz úsekových radarů. Fungovat budou na dvou místech na silnici I/55 – pozor si budou muset dát řidiči v úseku od vjezdu do Milokoště (od Uherského Ostrohu) po hasičskou zbrojnici. Měření bude probíhat také v úseku podél zámeckého parku, konkrétně od budovy státní policie po benzínku ČSAD.

Veselí nad Moravou spouští úsekové měření rychlosti
Foto: Veselí nad Moravou
Popisek: Město Veselí nad Moravou
reklama

Cílem je zajistit plynulý a bezpečný provoz ve městě, proto byla zvolena varianta úsekového měření rychlosti, nikoliv měření okamžité rychlosti.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 14956 lidí

„Podněty přicházely dlouhodobě od Osadního výboru Milokošť, ale také od jednotlivých obyvatel Milokoště, kam vozidla vjíždějí mnohdy o desítky kilometrů v hodině rychleji, než je povolený limit. U hlavní cesty se přitom nachází i mateřská škola,“ vysvětlil krok radnice starosta města Petr Kolář.

Jak přesně budou radary fungovat popsal velitel městské policie Rostislav Prax. „Zařízení zaznamená průjezd vozu podle registrační značky na dvou místech, mezi kterými je určitá vzdálenost. Tuto vzdálenost radar zná a podle času, za jaký dané auto projede měřeným úsekem, je spočítána jeho průměrná rychlost. Data z kamerového systému jsou poté přenášena na úložiště v podobě datových vět a následně jsou městskou policií zpracována jako oznámení o přestupku,“ vysvětluje Prax.

Nepůjde o jedinou novinku na I/55, která má zvýšit bezpečnost v dopravě. V jarních měsících začne také stavba dvojice okružních křižovatek, které mají zlepšit situaci u vjezdů a výjezdů z I/54, tedy ve směru Kyjov – Slovensko. Aktuálně probíhá zadávací řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Oprava kulturáku a výkup pozemků. Dluhonice za újmu v podobě dálnice čekají na kompenzace

10:13 Přerov: Oprava kulturáku a výkup pozemků. Dluhonice za újmu v podobě dálnice čekají na kompenzace

Rekonstrukce kulturního domu a stavba bezpečné cyklostezky – tyto dvě akce si prosadili Dluhoničtí j…