Vsetín: Centrum čekají od ledna dopravní uzávěry, o rezidentní karty je zájem

15.12.2022 7:35 | Tisková zpráva
autor: PV

Už více než sto žádostí o vydání rezidentních karet a tři žádosti o vydání abonentních karet evidují v současné době pracovníci odboru správy majetku, investic a strategického rozvoje radnice. Tyto doklady budou motoristy od 16. ledna opravňovat bezplatně parkovat v lokalitě Kolonky, kde město od uvedeného data zavede systém rezidentního parkování.

Vsetín: Centrum čekají od ledna dopravní uzávěry, o rezidentní karty je zájem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Zhruba ve stejném termínu by se centra města měly dotknout i další významné změny v organizaci dopravy – uzavřena bude část Nádražní ulice, železniční přejezd v ulici U Křivačkárny a část autobusového nádraží.

Přestavba vsetínské železniční stanice, přednádražního a zanádražního prostoru se posunuje do klíčové fáze, která přinese v centru města významná dopravní omezení. „Zhruba v polovině ledna roku 2023 bude v důsledku zahájení stavby parkovacího domu sousedícího s budoucím dopravním terminálem zcela uzavřena část Nádražní ulice v úseku mezi křižovatkami u polikliniky a restaurace Na Špici. Dále bude uzavřena část autobusového nádraží včetně nynějšího časového parkoviště. A třetí uzávěra se dotkne železničního přejezdu U Křivačkárny, na jehož místě v budoucnu povede podchod pod kolejištěm. Do doby jeho vybudování budou chodci a cyklisté nuceni využívat přejezd na ulici Štěpánská. Motoristé se do prostoru bývalé Delty dostanou přes Lapač,“ informoval starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) s tím, že o konkrétních termínech uzávěr bude radnice včas informovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

16:32 Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

Jihlava i letos spouští projekt na podporu pravidelných sportovních a volnočasových aktivit pro děti…