Vsetín: Centrum čekají od ledna dopravní uzávěry, o rezidentní karty je zájem

15.12.2022 7:35 | Tisková zpráva
autor: PV

Už více než sto žádostí o vydání rezidentních karet a tři žádosti o vydání abonentních karet evidují v současné době pracovníci odboru správy majetku, investic a strategického rozvoje radnice. Tyto doklady budou motoristy od 16. ledna opravňovat bezplatně parkovat v lokalitě Kolonky, kde město od uvedeného data zavede systém rezidentního parkování.

Vsetín: Centrum čekají od ledna dopravní uzávěry, o rezidentní karty je zájem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Zhruba ve stejném termínu by se centra města měly dotknout i další významné změny v organizaci dopravy – uzavřena bude část Nádražní ulice, železniční přejezd v ulici U Křivačkárny a část autobusového nádraží.

Přestavba vsetínské železniční stanice, přednádražního a zanádražního prostoru se posunuje do klíčové fáze, která přinese v centru města významná dopravní omezení. „Zhruba v polovině ledna roku 2023 bude v důsledku zahájení stavby parkovacího domu sousedícího s budoucím dopravním terminálem zcela uzavřena část Nádražní ulice v úseku mezi křižovatkami u polikliniky a restaurace Na Špici. Dále bude uzavřena část autobusového nádraží včetně nynějšího časového parkoviště. A třetí uzávěra se dotkne železničního přejezdu U Křivačkárny, na jehož místě v budoucnu povede podchod pod kolejištěm. Do doby jeho vybudování budou chodci a cyklisté nuceni využívat přejezd na ulici Štěpánská. Motoristé se do prostoru bývalé Delty dostanou přes Lapač,“ informoval starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) s tím, že o konkrétních termínech uzávěr bude radnice včas informovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

20:33 Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

Od září se přes provizorní most u mostu kpt. Bartoše vrátí automobilová i městská hromadná doprava. …