Vsetín: Městská policie vyhlásila volné termíny pro značení kol syntetickou DNA

10.06.2021 19:53

Tří červnových termínů mohou využít zájemci o značení jízdních kol syntetickou DNA, které provádějí strážníci Městské policie Vsetín.

Vsetín: Městská policie vyhlásila volné termíny pro značení kol syntetickou DNA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

V případě odcizení takto označeného kola jej bude při kontrole snazší identifikovat a kontaktovat jeho majitele. Označená kola jsou navíc opatřena speciální samolepkou, která zloděje na forenzní označení upozorňuje.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

9%
87%
hlasovalo: 10644 lidí

Strážníci vsetínské městské policie značí nejen jízdní kola již od roku 2016. „Do současnosti jsme označili 928 kol, koloběžek či kompenzačních pomůcek,“ přiblížil ředitel městské policie Patrik Pecina s tím, že zájem veřejnosti o tuto službu přetrvává.

„Se stanovením nových termínů značení syntetickou DNA jsme v poslední době vyčkávali. Důvodem je samozřejmě pandemie koronaviru. Ta nyní polevuje, proto jsme vyhlásili tři termíny – 21., 25. a 29. června. Již nyní ale přitom víme, že s ohledem na množství zájemců těchto termínů přibude. Budeme o nich včas informovat,“ dodal Pecina.

Pro zarezervování konkrétního času a termínu mohou zájemci využít telefonní číslo 571 491 214. „Ke značení je potřeba se dostavit včas, s čistým kolem, dokladem totožnosti a dokladem prokazujícím nabytí bicyklu. Tedy paragonem, kupní smlouvou nebo u nás sepsat čestné prohlášení o vlastnictví kola,“ konstatoval šéf strážníků.

Pro občany Vsetína je tato služba zdarma. Náklady, které se pohybují v řádech jednotek tisíců korun za den značení, hradí městská policie ze svého rozpočtu. „Samotný úkon tedy není finančně nákladný. Spíše je potřeba počítat s navýšením personálního obsazení v dny značení tak, aby byl zajištěn i běžný výkon služby. Značení navíc provádí jen několik strážníků, kteří byli řádně proškoleni,“ uzavřel Pecina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru

21:17 Bohumín: Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru

Mezi stromy nedaleko panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně dnes dalo město instalovat žulovou …