Vsetín: Od května budou vsetínské městské policii pomáhat dva asistenti

11.04.2012 16:21 | Zprávy

Ministerstvo vnitra České republiky přidělilo Vsetínu dotaci na program Prevence kriminality. V rámci tohoto programu budou od května do prosince letošního roku zaměstnáni u městské policie dva asistenti. Ti by měli hlavně pracovat v sociálně vyloučených lokalitách a problémových lokalitách s romskou komunitou.

Vsetín: Od května budou vsetínské městské policii pomáhat dva asistenti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Ministerstvo vnitra České republiky přidělilo Vsetínu dotaci na program Prevence kriminality. V rámci tohoto programu budou od května do prosince letošního roku zaměstnáni u městské policie dva asistenti. Ti by měli hlavně pracovat v sociálně vyloučených lokalitách a problémových lokalitách s romskou komunitou.

Město Vsetín požádalo ministerstvo vnitra o dotaci na program Prevence kriminality. Díky tomuto programu totiž může u městské policie zaměstnat dva asistenty, kteří se budou pohybovat ve vybraných sociálně vyloučených lokalitách. Ti budou pomáhat městské policii s udržováním veřejného pořádku a se zvyšováním pocitu bezpečí občanů. V případě zjištění protiprávního jednání budou asistenti povinni přivolat strážníky městské policie, kteří budou zjištěný přestupek řešit.

„Ano, bylo nám potvrzeno, že město Vsetín z projektu získalo dvě pracovní místa pro asistenty prevence kriminality. Vybírat budeme převážně z  dobrovolníků, kteří s našimi městskými strážníky již nějakou dobu spolupracují a mají o tuto činnost zájem. Po osobních pohovorech, pak budou vybráni dva asistenti, kteří se od 1. května do 31. prosince letošního roku stanou zaměstnanci městské policie. V případě pozitivní zkušenosti bude naše snaha pokračovat v projektu i v dalších letech.“ informovala o programu Prevence kriminality Květoslava Othová, I. místostarostka města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …