Vsetín: Padesátka otužilců oslavila konec roku koupelí v Bečvě

7.1.2022 7:38 odp. | Tisková zpráva

Již potřetí se den před Silvestrem sešli u splavu na Ohradě příznivci otužování, aby koupelí v ledové Vsetínské Bečvě oslavili konec roku. Akce s názvem Poslední ponor se zúčastnilo téměř pět desítek otužilců.

Vsetín: Padesátka otužilců oslavila konec roku koupelí v Bečvě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Základ této tradice položila neformální skupina, která si říká Blázni v Bečvě (BvB). „V roce 2019 jsme uspořádali nultý ročník, do kterého se zapojilo téměř třicet otužilců. Od té doby se počet účastníků Posledního ponoru zvyšuje,“ uvedl jeden z pořadatel Robert Slováček.

Zatímco teplota vzduchu se v předsilvestrovský den roku 2021 pohybovala kolem 7 °C, teplota vody klesla až ke 2 °C. „Voda byla v pohodě, ale v případě vzduchu máme raději více chladu a k tomu třeba sluníčko,“ dodal Slováček s tím, že téměř padesátka otužilců si užila nejprve ponor a následně jim k zahřátí přispěl pobyt u ohně spojený s konzumací čaje či něčeho ostřejšího. Nechyběla přitom ani grilovačka.

Skupina BvB se otužování věnuje pravidelně. „Scházíme se vždy v neděli v 10 hodin u splavu na Ohradě. Pokud je Bečva kalná nebo má větší průtok, zajedeme si na Balaton do Nového Hrozenkova,“ přiblížil Slováček a současně dodal, že další skupiny otužilců fungují na Horním Vsacku. „Jedna se schází rovněž vždy v neděli v 10 hodin u splavu na Hovězí a další, říkající si Karolinští hřebci, pak vždy v neděli ve 13.30 hodin na Balatonu,“ uzavřel Slováček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kutná Hora: Po Barboře s kukátkem

6:32 Kutná Hora: Po Barboře s kukátkem

Kukátko promění obyčejný zážitek v neobyčejný. S ním se dostanete do kontaktu i s takovými detaily v…