Vsetín: Radnice chce lidem vrátit přechod U Kovárny

15.01.2021 7:35

Vsetínská radnice vyšla vstříc obyvatelům Velkého Skalníku a připravuje investiční akci, která by měla přinést obnovení zrušeného přechodu pro chodce U Kovárny na Jasenické ulici. Součástí plánu je i vybudování dvou nových bezbariérových autobusových zastávek či parkoviště.

Vsetín: Radnice chce lidem vrátit přechod U Kovárny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

V letošním roce bude dokončen projekt, se samotnou realizací stavebních prací se počítá v roce 2022. Pomoci s financováním by městu měl formou dotace Státní fond dopravní infrastruktury. Přechod pro chodce U Kovárny v minulosti přetínal komunikaci III. třídy, která je ve správě Ředitelství silnic Zlínského kraje. Právě to jej nechalo zrušit, neboť vzhledem ke své nadměrné délce 13,5 metru neodpovídal legislativě.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 15316 lidí

„Toto místo je dopravně velmi frekventované. Lidé zde však potřebují přecházet silnici, což je za současné situace velmi nebezpečné,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že právě proto se radnice rozhodla tuto situaci řešit stavební úpravou celé křižovatky U Kovárny, umístěním nového přechodu pro chodce a nahrazením nevyhovujících zastávek novými tak, aby vše vyhovovalo i osobám se sníženou schopností pohybu a orientace, tedy bezbariérovým způsobem.

V praxi to znamená, že dojde k zúžení ulice Jasenická na 7 metrů v místě odbočky na ulici Zbrojováckou, tedy k přestavbě křižovatky. Upraveny budou oba autobusové zálivy, na straně ve směru do centra města dojde k vybudování nové kryté zastávky a samotný přechod pro chodce se z původního místa posune přibližně o 20 metrů blíže k Jasenicím. Současná nedaleká odstavná plocha se dočká přeměny na parkoviště s vyznačenými stáními.

„Toto řešení umožní pohodlné a bezpečné přecházení Jasenické ulice, a to i za snížené viditelnosti, neboť nový přechod bude osvětlený,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že radnice již zadala zpracování projektové dokumentace. Během ledna pak hodlá požádat o spolufinancování celé akce formou dotace Státní fond dopravní infrastruktury. Se samotnou stavbou se počítá v roce 2022.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice:  Město se snaží motivovat k výstavbě školek i starosty okolních obcí

12:59 Pardubice: Město se snaží motivovat k výstavbě školek i starosty okolních obcí

Pardubice v posledních letech posilují kapacity mateřských škol na území města, nejen třeba výstavb…