Vsetín: Regenerace Luhu je u konce

29.07.2021 21:44

Regenerace sídliště Luh se v těchto dnech definitivně uzavírá. Její realizace probíhala postupně během sedmi let a stejného počtu etap. Město do ní i za podpory dotačních prostředků investovalo přes 55 milionů korun.

Vsetín: Regenerace Luhu je u konce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

S regenerací sídliště Luh, která navázala na obdobné projekty v místních částech Sychrov, Jasenka, Rokytnice a Kolonie, započala radnice v roce 2015. Za sedm let se obyvatelé Luhu dočkali oprav chodníků, místních komunikací, ploch pro kontejnery na komunální i tříděný odpad, úprav i stavby parkovacích ploch či dětských hřišť a sportovišť. Obnovy se dočkala i zeleň. Revitalizace se tak v této části Vsetína dotkla prakticky všech veřejných ploch, které jsou v majetku města.

Závěrečná sedmá etapa, jejímž zhotovitelem se stala společnost sport cité + z Bílovic, započala již v říjnu loňského roku. „Veškeré práce v rámci této etapy se týkaly městských pozemků v okolí bytového domu na ulici Svornosti číslo 1811. Během loňského roku zhotovitel stihl dokončit stavební úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch,“ uvedl starosta Jiří Růžička a pokračoval: „V roce letošním na to navázaly úpravy stávajícího multifunkčního hřiště, výstavba dvou dětských hřišť s herními prvky pro věkové kategorie 2 – 6, respektive 6 – 12 let, opravy chodníků, obměn mobiliáře a sadové úpravy včetně výsadby stromů.“

Realizace sedmé etapy přišla na 5,23 milionu korun včetně DPH, z nichž 2,5 milionu pokryla dotace Státního fondu podpory investic. „Celkově pak bylo do regenerace Luhu investováno od roku 2015 více než 55 milionů korun. Zhruba 17,5 milionu z této částky pak tvoří finanční prostředky z dotačních titulů,“ doplnil starosta Růžička s tím, že v obnově sídlišť hodlá radnice pokračovat i v následujících letech. Již příští rok by měla odstartovat regenerace Rybníků, která bude rovněž rozložena do několika let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město kontroluje správné nakládání s odpady

11:07 Ústí nad Labem: Město kontroluje správné nakládání s odpady

Na správné nakládání s odpady by se měly zaměřit podnikající právnické i fyzické osoby. Město zaháj…