Vsetín: Senioři 70+ vyřídí zvýhodněné jízdné na vlakovém nádraží

26.01.2025 11:28 | Tisková zpráva

Pořídit si zvýhodněné roční jízdné ve veřejné dopravě je nyní pro vsetínské seniory jednodušší. Nově vše vyřídí přímo na přepážce společnosti Arriva v místní železniční stanici. Ubyl tak jeden krok, kdy museli část procesu absolvovat na radnici.

Vsetín: Senioři 70+ vyřídí zvýhodněné jízdné na vlakovém nádraží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„I poté, co se vloni vsetínská městská hromadná doprava začlenila do Integrované dopravy Zlínského kraje, se podařilo pro naše seniory zachovat zvýhodněný tarif Senior 70+. Občanům Vsetína ve věku 70 a více let umožňuje pořídit si roční jízdné ve veřejné dopravě pro zónu 460, která zahrnuje Vsetín, Ústí a Janovou, za 400 korun. Přitom plná cena pro ostatní cestující činí 3 285 korun a pro seniory 65+ pak 1 642 korun,“ připomněl místostarosta Petr Kudlík (ANO 2011).

Vyřizování zvýhodněného tarifu Senior 70+ bylo dosud pro cestující komplikované. Poté, co si v některé z informačních kancelářích dopravců (na Vsetíně na přepážce společnosti Arriva v železniční stanici) nebo na webu ZDE pořídili kartu Zetka, si stejným způsobem nabili na kartu seniorské roční jízdné v krajské veřejné dopravě v hodnotě 1 642 Kč. „Následně museli přijít na vsetínskou radnici, kde předložili doklad o úhradě jízdného a občanský průkaz, jimž prokázali věk 70+ a trvalé bydliště na Vsetíně. V průběhu zhruba jednoho týdne jim pak byla na bankovní účet zaslána částka 1 242 korun, čímž dosáhli na cenu zvýhodněného ročního jízdného 400 korun,“ přiblížil místostarosta Kudlík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Hodnocení světových lídrů

Dobrý den, mohu se zeptat, jak, kdo a podle čeho hodnotí světové lídry? Podle mě se do nedá moc porovnávat nebo si nedokážu představit, na základě čeho jsou porovnáváni? Ptám se vás, protože vy jste jakýsi průzkum vytáhl, tak předpokládám, že o něm víte více. Já se přiznám, že mu nerozumím. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Do soutěže o podobu památníku přišlo 34 přihlášek

7:17 Mladá Boleslav: Do soutěže o podobu památníku přišlo 34 přihlášek

V minulém týdnu se uskutečnilo první kolo soutěže na návrh Památníku letcům a příslušníkům RAF z Mla…