Vsetín: Studenti vstoupili i do registru dárců kostní dřeně

24.02.2016 18:22 | Zprávy
autor: PV

Osmnáct studentů a pět kantorů Střední školy Kostka (včetně pana ředitele) přišlo dnes (ve středu 24. února 2016) společně darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice. Patnáct studentů darovalo krev vůbec poprvé, tři se zároveň zapsali do registru dárců kostní dřeně.

Vsetín: Studenti vstoupili i do registru dárců kostní dřeně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Největší motivací mladých prvodárců byla pomoc druhým. „Udělat dobrý skutek. A společně se spolužáky je poprvé darovat krev určitě snazší," uvedla studentka třetího ročníku pedagogického lycea Kateřina Sýkorová. „Ráda bych chodila darovat krev pravidelně. Říkali mi, že mám žádanou krevní skupinu," přidala se její o rok starší kolegyně, maturantka Kristína Kamasová. Někdy dárce odrazuje představa, že odběr nezvládnou, že bude bolet. Obavy ale nejsou na místě a ve většině případů odběr probíhá bez problémů. „Bála jsem se, že omdlím, ale cítím se dobře. Je to v pohodě," dodala maturantka Adéla Filová. Střední škola Kostka se do společného darování krve pustila již opakovaně a patří jí velké poděkování. S tradicí začala ve Vsetíně Střední průmyslová škola strojnická a postupně se přidávaly další střední školy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

11:32 Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

V Domově pro seniory U Pramene v Lounech byly v přízemí hlavní budovy dokončeny nové pokoje pro klie…