Vsetín: Zastupitelé schválili rozdělení dotací do „sociálu“

11.01.2024 7:29 | Tisková zpráva
autor: PV

Vsetínští zastupitelé schválili na prosincovém zasedání rozdělení dotací do sociální oblasti pro rok 2024. Celkem rozdělili 13,8 milionu korun, půl milionu pak ponechali k rozdělení v rámci Výzvy C v průběhu roku 2024. Celkově tak letos poputuje ve Vsetíně formou dotací do sociální oblasti téměř 14,4 milionu korun.

Vsetín: Zastupitelé schválili rozdělení dotací do „sociálu“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Dotace do sociální oblasti jsou určeny především na pokrytí provozních nákladů organizací poskytujících sociální služby. „Nyní bylo mezi žadatele o dotace rozděleno ve dvou výzvách 13,8 milionu. Dalšího půl milionu korun rozdělíme na základě Výzvy C až v průběhu letošního roku. Finanční prostředky v rámci této Výzvy poputují na zajištění finanční spoluúčasti rozvoje sociálních služeb, případně dofinancování činnosti registrovaných sociálních služeb,“ vysvětlil místostarosta Jiří Růžička (KDU-ČSL) s tím, že zájemci o prostředky, které jsou alokovány do Výzvy C, o ně budou moci žádat během srpna.

Dotační program se ve Vsetíně skládá ze tří Výzev. Výzva A je určena pro registrované sociální služby, což jsou například domovy pro seniory, pečovatelské služby, služby osobní asistence nebo denní stacionáře pro seniory i osoby se zdravotním postižením. „Zde bylo podpořeno celkem 42 registrovaných sociálních služeb celkovou částkou 12.4 milionu korun,“ uvedl místostarosta Růžička.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.