Podle informací Dalibora Sedláčka, ředitele vsetínského Masarykova gymnázia, pod něhož „zdravka“ spadá, byla na budově realizována opatření směřující ke snížení nákladů na vytápění. „To představovalo vyměněnu všech oken a vnějších dveří, opravu a nátěr fasády školy, která dostala barvu podle návrhu architekta Michala Urbánka z doby svého otevření v roce 1908. Současné barevné řešení vyladila architektka Martina Hovořáková. Navíc byla opravena a nově natřena střecha,“ přiblížil opravu Dalibor Sedláček
Ke změnám ale došlo i uvnitř budovy. Byla zateplena půda, krovy jsou nově impregnovány proti škůdcům a hnilobě. V bývalé kotelně byly instalovány nové rozdělovače, čerpadla a systém regulace, radiátory jsou opatřeny termoregulačními ventily. „Tímto byla dokončena základní rekonstrukce topného systému školy, která začala v roce 2016 vybudováním výměníkové stanice,“ dodal Sedláček.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


