Vsetín nakoupil energie na burze a zase ušetří

28.08.2015 6:31

Po loňském úspěšném nákupu energií pořídily město Vsetín a obce Hornolidečska znovu elektřinu a plyn na příští rok společně na energetické burze. Po úspoře 2,5 milionu korun z předchozího nákupu uspoří v příštím roce dalších 1,1 milionu korun.

Vsetín nakoupil energie na burze a zase ušetří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Do nákupu energií se vedle města Vsetína zapojilo 13 obcí regionu Hornolidečska a dále obce Huslenky a Janová. „Proti loňsku jsme zvýšili velikost poptávky, nyní objednáváme více než 12 tisíc megawatthodin. Počet obsluhovaných elektroměrů a plynoměrů je vyšší o deset procent a přesáhl už počet 400,“ uvedl vsetínský místostarosta Tomáš Pifka. Připomněl, že Vsetín nakupuje energie na Českomoravské komoditní burze Kladno od roku 2012, stejně jako obce Hornolidečska, a to nejen pro samotné úřady, ale i další městské a obecní firmy a organizace. „Pokud sečteme úspory všech subjektů včetně letošního nákupu, snížili jsme už společné náklady na energie za čtyři roky o více než sedm milionů korun,“ shrnul místostarosta.

„U silové elektřiny v nízkém napětí nám cena meziročně poklesla o deset procent z 1014 na 910 korun za megawatthodinu. U zemního plynu jsme byli ještě úspěšnější – cena se meziročně sníží o dvanáct procent ze 703 na 619 korun za každou odebranou megawatthodinu,“ upřesnil předseda Sdružení obcí Hornolidečska Josef Daněk.

Při předpokládaném odběru 4465 MWh silové elektřiny nízkého napětí a 7615 MWh plynu bude úspora v příštím roce oproti tomu letošnímu činit 1,1 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Hřbitov je na Dušičky déle otevřen a více se hlídá

21:32 Opava: Hřbitov je na Dušičky déle otevřen a více se hlídá

V období Dušiček má hlavní městský hřbitov v Opavě v Otické ulici prodlouženou otvírací dobu, konkré…