Vsetínský zámek byl plný řemesel

11.10.2019 13:13

Prostory vsetínského zámku i prostranství před ním obsadili studenti a pedagogové Střední odborné školy Josefa Sousedíka, kteří zde připravili akci nazvanou Zámek plný řemesel.

Vsetínský zámek byl plný řemesel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Po celý den bylo možné vidět ukázky jednotlivých řemesel, která se na SOŠ Josefa Sousedíka vyučují. Jde o tři obory s maturitou, a to Mechanik seřizovač, Gastronomie a Autotronik a dále pak Kuchař číšník, Cukrář, Mechanik opravář motorových vozidel, Obraběč kovů, Instalatér, Truhlář, Tesař, Zedník, Opravář zemědělských strojů a Elekrikář – silnoproud.

„Cílem každoroční akce je přiblížit veřejnosti činnost školy a seznámit návštěvníky s různými řemesly, která u nás vyučujeme, ale i se zajímavými volnočasovými aktivitami, jimž je možné se u nás věnovat,“ uvedl ředitel školy Marek Wandrol, s tím, že během dne navštívili zámek žáci základních škol, děti ze škol mateřských, ale i bývalí absolventi či rodiče budoucích středoškoláků.

Hlavně pro starší školáky ze sedmých či osmých tříd mohou být ukázky jednotlivých řemesel inspirací do nedaleké budoucnosti, kdy se budou rozhodovat o své profesi. Podívat se mezi studenty přišli také Tomáš Sousedík, vnuk Josefa Sousedíka, po němž je škola pojmenována, starosta Jiří Růžička a místostarostové Tomáš Pifka a Pavel Bartoň, kteří byli překvapeni šikovností a zručností studentů jednotlivých oborů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Podpora spolků pokračuje. Bude o půl milionu vyšší

10:13 Vyškov: Podpora spolků pokračuje. Bude o půl milionu vyšší

Štědrá podpora volnočasové a spolkové činnosti ze strany vyškovské radnice pokračuje.